Facebook Google+ Twitter

Kraków eksploduje sztuką

Od 13 do 27 czerwca będzie trwał nowatorski festiwal organizowany w ramach projektu "6 Zmysłów" zatytułowany "Art Boom". Dzięki rewolucyjnej formule, sztuka będzie nas otaczać na każdym kroku i w każdej części miasta!

Screen / Fot. Screen ze strony http://www.artboomfestival.pl/Kiedy myśleliśmy, że nudne wystawy w muzeach to jedyna forma podziwiania dzieł sztuki, krakowscy artyści budzą nas z letargu odważnym, a przede wszystkim niesamowicie interaktywnym pomysłem na przedstawienie własnych prac.

Przez dwa tygodnie w różnych częściach miasta ulokowane będą najlepsze prace młodych i obiecujących twórców - od instalacji, przez obrazy kończąc na wizualizacjach. Festiwal "ma wskazać na Kraków jako miejsce żywego artystycznego dialogu, gdzie tworzone są nowe wartości, a sztuka powstaje na naszych oczach" - jak podaje strona internetowa projektu.

Tegoroczna odsłona Art Boom Festiwal zarazem premierowa i jeśli zainteresowanie mieszkańców będzie tak duże jak się przewiduje, ma stać się on jednym z głównych punktów projektu "6 Zmysłów" (w jego skład wchodzi m.in. Festiwal Muzyki Polskiej i Conrad Festival). Inicjatywa ta potrzebna jest szczególnie właśnie w miejscu, które uznawane jest za ostatni bastion konserwatyzmu i ugina się pod ciężarem stereotypów - może właśnie młode pokolenie artystów w nietypowy, acz ciekawy sposób, będzie próbować obrócić je w perzynę i przedstawić Kraków jako miasto idealnej symbiozy wiecznego dialogu, kultury i wielkomiejskiego pędu życia...

Strona internetowa Art Boom Festiwal
Strona internetowa projektu "6 Zmysłów"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.