Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10848 miejsce

Kraków. "Ersatz" Sławy Harasymowicz

Sława Harasymowicz korzysta z dokumentów, memorabiliów, artefaktów, w sposób kreujący od nowa rzeczywistość, gdzie prawda i fikcja zajmują swoje miejsca w hierarchii odczuć widza, tytułowy "ersatz" zaś, to symbol domu i muzeum.

Kraków. ERSATZ Sławy Harasymowicz / Fot. M. PółtorakW Muzeum Etnograficznym w Krakowie trwa wystawa zatytułowana ERSATZ autorstwa Sławy Harasymowicz.
Ekspozycja stanowi kolaż fotografii, rysunków, prac graficznych, tekstów i obiektów, które wchodzą w skład zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Kraków. ERSATZ Sławy Harasymowicz / Fot. M. PółtorakInstalacja Sławy Harasymowicz jest formą analizy i rekonstrukcji historii, zarówno w obszarze własnej rodziny, jak i powszechnym, czego nie można od siebie oddzielać.
Autorka korzysta z dokumentów, memorabiliów, artefaktów, w sposób kreujący od nowa rzeczywistość, gdzie prawda i fikcja zajmują swoje miejsca w hierarchii odczuć widza.
Jest tu wiele o przemijaniu, ulotności, czasie, który wytwarza i oddziela warstwy swojego istnienia, pozostawiając eksponaty w muzeum lub drogę, którą należy pokonać od nowa,
w innych warunkach, lecz w tym samym celu, jakim jest identyfikacja ze wspomnieniami.

Kraków. ERSATZ Sławy Harasymowicz / Fot. M. PółtorakU Sławy Harasymowicz tą, mistyczna drogą jest trasa, między miejscowością Stryj na dzisiejszej Ukrainie, a Krakowem.
Wystawa jest także swego rodzaju zaproszeniem domu do muzeum, ale też stworzeniem "domowego muzeum", w którym kolekcje stanowią nie tylko przedmioty , lecz też ludzie i ich losy.
Tytułowy "ersatz" zatem, to figura symboliczna, gdzie dom i muzeum podają sobie ręce, w których dokumenty oraz legendy uzupełnią się idealnie.

Kraków. ERSATZ Sławy Harasymowicz / Fot. M. PółtorakWystawa jest częsia Krakow Photo Fringe 2104
(MF w Krakowie) i potrwa do 15 czerwca.

Więcej na MEK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.