Facebook Google+ Twitter

Kraków: Etiuda & Anima 2009

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-23 23:28

W dniach 27 listopada - 4 grudnia odbędzie się w Krakowie 16. MFF Etiuda & Anima - święto wielbicieli etiud fabularnych i dokumentalnych oraz animacji.

Plakat 16. MFF Etiuda & Anima / Fot. źródło:mat. organizatorówKrótkie formy filmowe - etiudy, a także animacje wciąż powstają głównie jako produkcje niezależne, stąd mniej w nich banalności i komercji, a więcej oryginalności i artystycznego wyrazu. Nieobecność tych gatunków w mediach i często, niestety, w świadomości szerszej publiczności próbują nadrobić wydarzenia takie jak festiwal "Etiuda & Anima". To nie tylko projekcje filmów, ale także spotkania z artystami oraz konkurs.

- Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda&Anima”, organizowany w Krakowie od 1994 roku, jest najstarszą w Polsce imprezą filmową, konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Centralnym, corocznym punktem imprezy są więc dwa tytułowe konkursy - czytamy na stronie organizatorów.

Nagrodę Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem odnoszącego artystyczne sukcesy, czynnego twórcę odbiorą w tym roku dwaj twórcy: Marcel Łoziński i Jacek Bławut. Nie tylko tworzą oni własne produkcje, ale także dzielą się wiedzą, doświadczeniem i pasją ze studentami w Mistrzowskiej Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy.

Kadr z filmu "Las" reż.: Piotr Dumała / Fot. źródło:mat. organizatorówGłówny program festiwalu rozszerzony jest przez różnorodne imprezy towarzyszące - szczegółowy plan można znaleźć na stronie internetowej: etiudaandanima.com Na łamach wiadomosci24 bedziemy starali się informować na bieżąco i relacjonować przebieg najważniejszych elementów, jednak nic nie zastąpi osobistego udziału. Z pewnością w tak bogatym i tak rozłożonym w czasie programie każdy znajdzie coś dla siebie. Zwiastuny niektórych filmów zgłoszonych na festiwal można znaleźć na youtube.com

Na zakończenie zapraszam do wysłuchania zapowiedzi Dyrektora Artystycznego Festiwalu - Bogusława Zmudzińskiego:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.