Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20341 miejsce

Kraków. FOTOREALIZM Macieja Bernhardta

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY zaprasza w dniach na wystawę malarstwa FOTOREALIZM autorstwa Macieja Bernhardta.

 / Fot. plakatMaciej Bernhardt jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli fotorealizmu, uznanym w świecie sztuki już od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego obrazy przyciągają uwagę dojrzałością formy i przekazem emocji. Obrazy Bernhardta są nie tylko „migawkami” świata, ale także świetnie skomponowanymi artystycznie dziełami sztuki.
Na krakowskiej wystawie będzie można obejrzeć prace z wczesnego okresu twórczości artysty, zawierające się w onirycznej stylistyce.

Maciej Bernhardt urodził się w 1953 roku. W latach 1972 - 1977 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. W 1977 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem i od tego czasu prowadzi nieprzerwanie działalność artystyczną skupioną na kilku równolegle prowadzonych cyklach obejmujących szeroko pojęte spektrum malarstwa realistycznego.
Od 1990 roku do chwili obecnej wykonał kilkadziesiąt realizacji malarstwa monumentalnego oraz odbył szereg podróży studyjnych do Indii.
Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz ekspozycji zbiorowych prezentowanych w kraju i na terenie Niemiec, a także we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, na Węgrzech, w Grecji, Indiach, Czechach, Rumunii, Bułgarii.
Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, w zbiorach miejskich Darmstadt i Norymbergii oraz w Cleveland, jak również w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Austrii, USA oraz w Polsce.

Wystawa potrwa do 4 maja.
Wernisaż – 4.04.2014 godzina 19

Informacje na www.solvay.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.