Facebook Google+ Twitter

Kraków. Galeria Rękawka zamieniona w ogród

W malarstwie Ilony Milewskiej kwiaty to tajemnicze istoty, które układają się na płótnach, a w fotografii Jarosława Milewskiego rośliny ukazują swoją duszę.

Wystawa : W moim ogrodzie / Fot. M. Półtorak Wystawa : W moim ogrodzie / Fot. M. PółtorakW Galerii Rękawka gości wystawa autorstwa duetu: Ilony i Jarosława Milewskich zatytułowana W moim ogrodzie.
Ekspozycja jest malarsko-fotograficznym studium kwiatów, jako obiektów artystycznych. Wiąże się to z faktem, że ogród w domu Milewskich jest - jak mówią – na wyciągniecie ręki.
Przebywanie w otoczeniu kwiatów stanowi dla artystów nie tylko inspirację twórczą, ale także wytchnienie.

W malarstwie Ilony Milewskiej kwiaty to tajemnicze istoty, które układają się na płótnach w klasyczne, martwe natury, ale przede wszystkim w pełne ekspresji i improwizacji kompozycje. W obrazach dominuje mocny kolor i wyrafinowany kształt.

Wystawa : W moim ogrodzie / Fot. M. Półtorak Wystawa : W moim ogrodzie / Fot. M. PółtorakW fotografii Jarosława Milewskiego kwiaty ukazują swoją duszę – pełną czaru i kruchości. Zdjęcia wykonane są w specjalnym oświetleniu, często wymyślanym przez artystę tak, by osiągnąć efekt czystego koloru i kształtu bez użycia narzędzi obróbki cyfrowej.

Oboje uwieczniają swoją miłość do kwiatów – Ilona malując, Jarek fotografując, czego owocem jest obecna wystawa.

Wystawa potrwa do końca września.
Informacje na REKAWKA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.