Facebook Google+ Twitter

Kraków. Gdzie seniorzy i osoby niepełnosprawne czują się najlepiej?

W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, 3 grudnia odbyła wielka uroczystość uhonorowania instytucji, które w ostatnim roku wprowadziły w swych placówkach odpowiednie usprawnienia architektoniczne dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pani Małgorzata Felger dyrektor Fundacji Helpful Hand. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFOUrząd Miasta Krakowa od 2007 roku organizuje konkurs Pan Bogdan Dąsal Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO „Kraków bez barier”. Jego celem jest promocja budownictwa, które jest nowoczesne ale odpowiednio przystosowane dla osób niepełnosprawnych lub starszych.

Na obecny konkurs zgłoszono 13 projektów z czego 8 dotyczyło obiektów użyteczności publicznej, 3 dotyczyły przestrzeni publicznej oraz 2 znalazły się w kategorii "obiekty i przestrzenie zabytkowe".

W kategorii obiekty i przestrzenie zabytkowe przyznano nagrodę:

1. Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przy ul. Wawrzyńca za przystosowanie obiektów wystawienniczych.
2. Zarządowi Infrastruktury Komunikacji i Transportu w Krakowie za wykonanie dwóch projektów:Uczestnicy Gali. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO
Krakowskie vipy. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO
- nowa linia tramwajowa od skrzyżowania ulicy Brożka i Kapelanka do pętli tramwajowej Ruczaj - Czerwone Maki,
- przystosowanie nowoczesnej pętli tramwajowej Czerwone Maki dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wyróżnienie dostała między innymi restauracja i oranżeria „Augusta” na wiślanej barce, która znajduje się na Wiśle. Zespół docenił szerokie dojście wygodnym trapem i przejścia, sanitariaty oraz windę dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.Pan Bogdan Dąsal Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO

Kwartet uczniowski Trombonastic z Akademii Muzycznej w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFONa początku grudnia obchodzony jest co roku „Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.