Facebook Google+ Twitter

Kraków gotowy na II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia

"Z radością pragnę przekazać, że to miejsce jest gotowe, dzięki ogromnej pracy całego sztabu ludzi, którzy przygotowali Kongres, także w sposób duchowy" - przekonywał w czwartek bp Jan Zając. II ŚKBM odbędzie się w Krakowie między 1, a 5 października br.

Oficjalne logo WACOM 2011 / Fot. Materiały PrasoweW Domu Duszpasterskim przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, duchowni z krakowskiej Kurii spotkali się w czwartek z przedstawicielami mediów. Zebranie to miało miejsce dwa dni przed rozpoczęciem II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia (ang. World Divine Mercy Congres - WACOM).

Metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz podkreślał, że celem drugiej edycji kongresu jest pielęgnowanie przesłania o Bożym Miłosierdziu. W Krakowie jest źródło miłosierdzia tryskające na cały świat. Ojciec Święty mówił o tym, że tą iskrą ma być Kraków i Polska, które przechowują to orędzie i dzielą się nim z całym światem. Cieszę się, że jest taka odpowiedź - przyjedzie bardzo dużo kardynałów, biskupów i delegacji z całego świata - mówił kard. Dziwisz. Wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II wyraził również nadzieję, że uczestnicy zbliżającego się kongresu opowiedzą się za wystosowaniem do Watykanu prośby o nadanie św. siostrze Fastynie tytułu Doktora Kościoła.

Podczas konferencji / Fot. Piotr DrabikRektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, bp Jan Zając, przypomniał postać poprzedniego papieża, który miał szczególny wkład w głoszenie orędzia Bożego Miłosierdzia nawet w najdalszych zakątkach globu. Niewątpliwie skutkiem pracy JP II jest fakt, że na rozpoczynający się w sobotę kongres przyjedzie ok. 2 tys. uczestników z 68 krajów świata. W wydarzeniu weźmie także udział 150 gości specjalnych, czyli kardynałów, biskupów i osób świeckich, którzy będą celebrowali liturgię, głosili wykłady i składali świadectwa Bożego Miłosierdzia.
Główną ideą Kongresu jest spotkanie ludzi, którzy czczą Boże Miłosierdzie i go doświadczyli. Kongres chce także otwierać na przyszłość. Nadzieja jest tym, co otwiera człowieka na przyszłość. A ona czerpie z miłosierdzia - powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czekam więc na relację z uroczystości WACOM 2011:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, i postaram się relacjonować wydarzenia WACOM 2011

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że był Pan w Łagiewnikach na spotkaniu?
5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.