Facebook Google+ Twitter

Kraków. Grafika Świata - Australia i Nowa Zelandia 1974-2011

W grafikach z Antypodów obserwujemy mocne akcenty, które nawiązują do przyrody. Możemy dojrzeć intensywne odcienie oceanu, kolory ochry i wszelkie barwy pisaków pustyni.

Grafika Świata. Australia i Nowa Zelandia 1974-2011 / Fot. Marta PóltorakW Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie trwa wystawa artystów z Australii i Nowej Zelandii, których prace są obecne na Biennale i Triennale Grafiki w Krakowie od lat siedemdziesiątych.
Grafika Australii i Nowej Zelandii prezentowana na wystawie stanowi przekrój działań artystycznych 21 twórców, a także wpisuje się w przekrój stylów i tendencji w światowej grafice.
Jednak posiada ona własną specyfikę, która objawia się, w nieco innej perspektywie widzenia świata i przestrzeni artystycznej.

Grafika Świata. Australia i Nowa Zelandia 1974-2011 / Fot. Marta PóltorakGrafika Świata. Australia i Nowa Zelandia 1974-2011 / Fot. Marta PóltorakW grafikach z Antypodów obserwujemy mocne akcenty, które nawiązują do przyrody. Możemy dojrzeć intensywne odcienie oceanu, kolory ochry i wszelkie barwy pisaków pustyni. Jest to sztuka surowa, pełna znaków i odniesień – choć nie wprost - do aborygeńskich mitów. Centralną postacią grafik prezentowanych w MCSG w Krakowie jest człowiek. I w tym sensie jest to sztuka humanistyczna, choć nie jest to humanizm rozumiany jako klasyczny i europejski, ale jako odniesienie do człowieka- ważnej postaci w kosmosie. Prace pokazane na wystawie wykonane zostały w różnych technikach - kolorowy drzeworyt, mezzotinta, litografia, kombinowane: intaglio z tektografią, akwaforta z serigrafią oraz druk cyfrowy.

Grafika Świata. Australia i Nowa Zelandia 1974-2011 / Fot. Marta Póltorak Artyści : Australia: Dave Bown, Wayne Crothers, Christopher Denton, Dianne Fogwell, David Frazer, Roslyn Kean, Helen Kennedy, Bea Maddock, Patricia Payne, Yvonne Rees-Pagh, Olga Sankey, Jorg Schmeisser, Gary Shinfield, Csaba Szamosy, Arthur Wicks, Cleo Wilkinson, Małgorzata Wlodarczak-Sarnecka.
Nowa Zelandia: Jennie Cooke, Gordon Crook, Jenny Dolezel, Stephen Lovett.

Wystawa potrwa do 20 października.
Informacja na MCSG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.