Facebook Google+ Twitter

Kraków. Grechuta Festival 2010 - rozstrzygnięcie konkursu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-08 20:59

Jury, pod przewodnictwem Jana Kantego Pawluśkiewicza, przyznało nagrody i wyróżnienia w konkursie w ramach Grechuta Festival Kraków 2010.

Logo Grechuta Festiwal 2010 / Fot. źródło:oficjalna strona festiwaluPo wysłuchaniu 18 solistów i zespołów, 7 października, jury w składzie: Jan Kanty Pawluśkiewicz (przewodniczący), Danuta Grechuta, Janusz Bielecki, Paweł Piątek, Jerzy Armata, Wacław Krupiński, Piotr Poraj Radziwiłł Poleski przyznało pierwszą nagrodę Tomaszowi Steńczykowi. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Marta Honzatko i Zespół Eksperyment B. Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Buratyński, Sylwia Buchalska, Katarzyna Bortnik i Maja Panicz.

Zdobywca Głównej nagrody - Tomasz Steńczyk - pochodzi z Elbąga. Był już laureatem wielu konkursów - między innymi XIII oraz XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa, 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki. W lipcu tego roku otrzymał I nagrodę na XXXVII Zamkowych Spotkaniach „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie.

Marta Półtorak, pseudonim „Honzatko”, to absolwentka krakowskiej PWST, przez kilka sezonów związana z Piwnicą Pod Baranami, współpracująca z Lochem Camelot. W lutym będziemy mogli zobaczyć ją także na ekranach kin - zadebiutowała w głównej roli w filmie Antoniego Krauzego „Czarny Czwartek”.

Zespół Eksperyment B powstał w 2008 roku a jego opiekunem jest ks. Jacek Ozdoba. Występują w nim Katarzyna Rosołek, Monika Glanowska, Sebastian Kaszyca oraz Kamil Kowalski. Do tej pory zespół zdobywał nagrody na takich przeglądach jak Sacrosong Archidiecezji Krakowskiej, Festiwal Piosenki Patriotycznej w Dębicy czy Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Już w sobotę 9 października, również w związku z festiwalem, przyjaciele, bliscy oraz wielbiciele muzyki Marka Grechuty uczczą jego pamięć. O godz. 11. w Kościele Mariackim w Krakowie zostanie odprawiona msza św., a o godz. 12. hejnalista zagra z wieży melodię piosenki „Ocalić od zapomnienia”. Około godz. 13 rodzina i przyjaciele Marka Grechuty spotkają się przy jego grobie w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

PARktyk
  • PARktyk
  • 28.11.2010 15:00

Ta Kaśka Rosołek to DRUGA Kalina Jędrusik !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Krakowski
  • Marek Krakowski
  • 09.10.2010 21:58

Kto wymyślił tak beznadziejną nazwę festiwalu, sprzeczna z zasadami obowiązującymi w języku polskim? Dlaczego ten ktoś nie wie, jak piękne teksty Grechuta śpiewa? Otóż, mówimy i piszemy "zupa pomidorowa", nie "pomidor zupa" , Teatr Kwadrat, nie Kwadrat Teatr itd.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program festivalu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.