Facebook Google+ Twitter

Kraków i Katowice ustanowiły Nagrodę im. Wojciecha Kilara. Będzie wręczana za całokształt twórczości kompozytorom muzyki filmowej

Ustanowienie nagrody ogłoszono 28 września podczas koncertu finałowego 7. Festiwalu Muzyki Filmowej. List intencyjny w tej sprawie podpisali w niedzielę prezydent Krakowa, prezydent Katowic i prezes wytwórni filmowej Alvernia Studios.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykNagroda im. Wojciecha Kilara będzie przyznawana za całokształt twórczości wyjątkowym i oryginalnym kompozytorom muzyki filmowej, którzy pozostali wierni tradycyjnej sztuce komponowania. Wyróżnione zostaną osoby, które podobnie jak Wojciech Kilar dużo uwagi poświęcili tworzeniu muzyki filmowej i w swych kompozycja nawiązywani do narodowych tradycji muzycznych.

Nagrodą będzie ufundowana sesja nagraniowa z udziałem dowolnej orkiestry z chórem z Krakowa bądź Katowic oraz jej nagranie i posprodukcja w Alvernia Studios.

List intencyjny w sprawie ustanowienia nagrody podpisali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, prezydent Katowic Piotr Uszok i prezes wytwórni filmowej Alvernia Studios Stanisław Tyczyński - podaje wyborcza.pl za PAP.

Udział w Kapitule Honorowej Nagrody potwierdzili Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Roman Polański i Krzysztof Zanussi.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie organizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Prezentuje muzykę tworzoną na potrzeby kina. Podczas festiwalu odbywają się koncerty znanych kompozytorów muzyki filmowej i widowiska muzyczno - filmowe.

Zobacz też: ZAiKS chce objąć opłatą reprograficzną tablety i smartfony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.