Facebook Google+ Twitter

Kraków. I Targi Książki dla Dzieci

Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotowali organizatorzy I Targów Książki dla Dzieci w Krakowie, które odbędą się od 3 do 5 czerwca. Na te dni zaplanowano m.in. ogromny plac zabaw na terenie hali targowej, wspólne ilustrowanie najdłuższej, kilkunastometrowej książki podróżniczej, kartonowe miasto czy gigantyczne gry planszowe.

 / Fot. Mat. prasowe OrganizatoraWarto wspomnieć, że Targi Książki dla Dzieci w Krakowie to nowa inicjatywa, która debiutuje w tym roku. Ma ona na celu zaproszenie dzieci i rodziców do świata książek i bajek dla najmłodszych. Jest to niezwykła okazja spotkania wydawców z czytelnikami.

- Odwiedzenie Targów Książki w Krakowie będzie świetnym przedłużeniem Dnia Dziecka. Najmłodsi przez trzy dni targów będą mogli beztrosko bawić się na wielkim placu zabaw, który zorganizujemy na terenie całej hali Targów w Krakowie. O dobre humory rodziców i ich pociech zadba blisko setka wystawców, którzy planują gry, zabawy i programy edukacyjne, dzięki którym nasi goście poznają wiele pasjonujących form spędzania wolnego czasu. Oczywiście nie zabraknie książek, spotkań z autorami i ilustratorami! - mówi Barbara Sikora, komisarz Targów Książki dla Dzieci w Krakowie.

 / Fot. Mat. prasowe OrganizatoraStudenci z Uniwersytetu Dzieci w Krakowie są autorami ilustracji do najdłuższej książki o podróżach. Malowali oni obrazki, które ukazują miejsca przez nich odwiedzone lub te, które chciałyby zobaczyć w przyszłości. W inicjatywie wzięło udział ponad sześćdziesięcioro dzieci.

- Książka formatu A3, składana jak harmonia, dzięki zaangażowaniu pierwszych małych autorów ma już kilkanaście metrów długości. Mamy nadzieję, że podczas czerwcowych Targów znacznie wydłużymy to wyjątkowe dzieło, które powstaje przy współudziale portalu bajkopisarze.pl - mówi Anna Kaszuba-Dębska z Cafe Szafe.

Podczas targów najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli zobaczyć metamorfozy bajkowych postaci, pokazy filmowe kultowych polskich bajek. Ponadto powstanie gigantyczne kartonowe miasto i będzie można również zagrać na ogromnych grach planszowych. Psychologowie i specjaliści udzielą porad jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dzieci.

Organizator:
Targi w Krakowie
ul. Centralna 41A
Godz. otwarcia:
3-4.06 -w godz. 10-16
5.06 - w godz. 10-15

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Źródło: materiały prasowe Organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szanowny Pan tam był ta tych targach ? Czy tylko przepisał ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. Nic dodać, nic ująć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Bardzo dobry pomysł, by zrobić targi poświęcone literaturze dziecięcej. W dodatku za darmo i tyle atrakcji. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.