Facebook Google+ Twitter

Kraków: III Pożyczka Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa

Pod tą nazwą kryje się emisja trzystu tysięcy obligacji o wartości nominalnej tysiąc złotych każda, na łączną kwotę trzysta milionów złotych.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisuje umowę z bankami. Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir OstrowskiDo podpisania „Umowy organizacji, prowadzenia i obsługi emisji obligacji” doszło pomiędzy Krakowem, a grupą czterech banków. W skład grupy banków wchodzą: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., Deutsche Bank Polska S.A., Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. Obligacje nie będą miały postaci fizycznej, a oferta zakupu skierowana będzie do grupy wybranych podmiotów i nie będzie ofertą publiczną.

300 milionów złotych uzyskane w ten sposób pozwoli miastu załatać budżet i zabezpieczy tym samym środki na planowane inwestycje oraz pozwoli spłacić część wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów, których termin spłaty upływa w 2009 roku.

Obligacje są tańszą formą dofinansowania niż kredyty, a miasto ma już spore doświadczenie w korzystaniu z tej formy dofinansowania.Przedstawiciele banków podpisują umowę z Miastem Krakowem na emisję obligacji. Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir Ostrowski Pierwsze obligacje komunalne Miasta Krakowa zostały wyemitowane w 1996 roku. Była to emisja niepubliczna, w wysokości 15 mln zł.

Obligacje obecnie wydawane zostaną wyemitowane na okres 10 lat. Pierwszy wykup obligacji o wartości 60 mln zł nastąpi po upływie sześciu lat od daty emisji, czyli w 2015 roku. Oprocentowanie obligacji będzie naliczane od wartości nominalnej i wypłacane w okresach półrocznych liczonych od daty emisji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.