Facebook Google+ Twitter

Kraków. III Wieczór Tatrzański z Anną Skoczylas

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-20 08:19

Już w piątek 21 października zapraszamy na niezwykłą imprezę: III Wieczór Tatrzański, program dla wszystkich miłośników Tatr i tych, którzy chcieliby na chwilę powrócić do taternictwa lat 50. i 60.

 / Fot. plakatW październiku, III Wieczór Tatrzański będzie podwójnie premierowy: gościem programu będzie Anna Skoczylas – taterniczka i alpinistka, legendarna postać krakowskich środowisk artystycznych, pisarka i podróżniczka, która po raz pierwszy pokaże niezwykłe fotografie ze swych wypraw górskich.

W młodości, wraz z mężem Adamem Skoczylasem (zm. 1966 r. taternikiem, alpinistą, himalaistą, autorem książek: "4 dni słońca", "Biała Góra", "Tam, gdzie góry sięgają nieba") uprawiała czynnie taternictwo i alpinizm, turystykę wysokogórską i narciarstwo oraz trekking w Himalajach. Brała udział w wielu wyprawach do krajów Azji, Afryki, Ameryki Południowej. Plonem tych podróży są zdjęcia i wiersze.

Podczas wieczoru odbędzie się też premiera najnowszego tomu wierszy Anny Skoczylas „Kolor piasku, kolor snu”, który ukazał się w tym miesiącu nakładem Wydawnictwa Miniatura - książka zawiera wiersze i fotografie poetki z krajów arabskich.

Z Anną Skoczylas o jej Tatrach rozmawiał będzie Krzysztof Piotr Lisowski.

Videoart z fotografii Anny Skoczylas przygotował Jacek Kabziński. Recital klasycznej muzyki na motywach góralskich: Dorota Kochanowicz.

Więcej na DK Podgorze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.