Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11907 miejsce

Kraków. Illuminations in my window - transcendencja (o)lśnienia

W >Illuminations in my window< najważniejsza jest precyzyjna jakość wykonania, której najbardziej widoczny punkt stanowi przecinanie się prostych. Metaforycznie można to nazwać promieniami światła tkającymi materiał o op-artowej fakturze.

z cyklu „Illuminations in my window” M. Oczkowski / Fot. mat. promocyjne Od 11 stycznia w krakowskiej Galerii Głównej centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY można obejrzeć wystawę 32 prac graficznych autorstwa Marcina OKI Oczkowskiego. Obrazy zebrane pod wspólnym tytułem Illuminations in my window 05.11.2012 to wędrówka przez świat barw i ich struktury od zimnych błękitów po intensywne czerwienie. Oczkowski w swoich pracach wpisuje się nurt tzw. obrazów malowanych światłem nasyconych wielością kolorów, których odcienie są wytworem czy nawet konsekwencją jego fizycznych właściwości. Marcin Oczkowski jest artystą -plastykiem tworzącym sztukę za pomocą wielkoformatowego druku cyfrowego. Grafiki wchodzące w skład ekspozycji, pokazują, że wirtualna rzeczywistość nie jest już tylko i wyłącznie narzędziem pracy i przestrzenią utylitarną, ale coraz częściej nadaje się jej wymiar czysto artystyczny.
z cyklu „Illuminations in my window” M. Oczkowski / Fot. mat. promocyjne W Illumination… w warstwie wizualnej najważniejszym dla widza jest przede wszystkim niezwykle precyzyjna jakość wykonania, której najbardziej widoczny punkt stanowi przecinanie się prostych linii. Metaforycznie można to nazwać promieniami lśnienia tkającymi materiał o op-artowej fakturze. Sam artysta tak charakteryzuje swoją koncepcję twórczą: Prezentowane grafiki to abstrakcyjny komentarz wobec najbliższej mi cząstki dnia, chwili, odbicia w szybie, momentu rysującego się na horyzoncie i zachodzącego słońca, ale przede wszystkim relacji człowieka z rzeczywistością pozamaterialną, pozazmysłową, transcendentną.
z cyklu „Illuminations in my window” M. Oczkowski / Fot. mat. promocyjneZe zgromadzonych na wystawie przedstawień - w swej istocie abstrakcyjnych-nie wyczytamy nic explicite, bo i ich forma oraz treść nie mają, myślę -żadnych jednoznacznych przesłań. Czegoś, co jest symboliczne i od razu może być odczytane. Sztuka ta, jest rodzajem soczewki skupiającej pozytywną energię, jaka ogarnia widza poprzez wspomniany blask, ale też właściwe mu ciepło.
A może nawet uduchowienie?

Wystawa potrwa do końca stycznia.
Informacje na CSW SOLVAY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nic mi nie pozostaje, jak tylko zwiedzić wystawę... Pozdrawiam Panią Martę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.