Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21891 miejsce

Kraków. Inspiracje w Galerii Scena ATA

Impuls do stworzenia obrazów w cyklu Inspiracje, Anna Żebracka-Prus zaczerpnęła z muzyki Alicji Tanew zawartej na płycie „Moment” oraz z emploi top modelki Alec Wek.

Malarstwo Anny Żebrackiej -Prus / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Scena Ata gości wystawa autorstwa Anny Żebrackiej -Prus zatytułowana Inspiracje. W ramach ekspozycji pokazane zostały obrazy i fotografie artystki. O swoich fotografiach Anna Żebracka -Prus mówi, że ich cechą jest uwiecznianie, tego czemu sama przyroda nadała cechy dzieła sztuki.

Malarstwo Anny Żebrackiej -Prus / Fot. fot. M. Półtorak
Natomiast malarstwo jest już zupełnie autorskim spojrzeniem Żebrackiej -Prus na otaczający świat. Impuls do stworzenia obrazów w cyklu Inspiracje, autorka zaczerpnęła z muzyki Alicji Tanew zawartej na płycie Moment oraz z emploi top modelki Alec Wek. To, nieco zaskakujące połączenie jest w istocie bardzo konsekwentne. Poezja śpiewana jest bardzo obrazową formą ekspresji muzycznej, jest rodzajem spektaklu. Podobnie bywa z fotografią modową -jest to rodzaj teatru. Obie formy artystyczne mocno są inspirowane tym, co w sztuce najważniejsze czyli intuicją, detalem i pięknem.Malarstwo Anny Żebrackiej -Prus / Fot. fot. M. Półtorak

Mocne kolory obrazów - zwłaszcza czerwienie -emanują niesamowitym ciepłem, wigorem i żywiołowością. Ale nie znaczy to, że nie ma w tej sztuce nostalgii oraz liryki. Wszystko jest ze sobą zmieszane, tak by na długo zostać w pamięci widza.

Podczas wernisażu w atmosferę celebracji sztuki wprowadziła gości gospodyni Piwnicy Artystycznej Scena ATA-Alicja Tanew, która wykonała mini –recital utworów ze swojej płyty Moment”.

Malarstwo Anny Żebrackiej -Prus / Fot. fot. M. PółtorakWystawa potrwa do 4 maja.

Informacje na
SCENA ATA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.