Facebook Google+ Twitter

Kraków. INSTANT w Galerii 3Okna

Instant czyli produkt błyskawiczny, szybki , który jest przygotowywany momentalnie… lecz czym jest moment? Można go poczuć ale trudniej zdefiniować… znacznie łatwiej ubrać w sztukę, pokazać .

Fotografia fragmentu instalacji INSTANT - Artefakt Cafe / Fot. fot. Monika DębowskaW Galerii 3Okna trwa ekspozycja prac fotograficznych w formie instalacji zrealizowanych w dniu 24 czerwca 2013 roku, co godzinę od 6:00 od 24:00. Jest to zapis zobrazowany, trawiący 1/60 s, który można zatrzymać na fotografii.
Projekt jest swego rodzaju opisem socjologicznym, swojego miejsca pobytu w określonych godzinach, swoich przeżyć, odczuć czy aktualnych wówczas natchnień.

Fotografia fragmentu instalacji INSTANT - Artefakt Cafe / Fot. fot. M. PółtorakIdea "Instant" jest także próbą określenia poprzez sztukę obrazu czasu, a dokładnie jego niedefiniowanego fizycznie odcinka jakim jest moment. Instant czyli produkt błyskawiczny, szybki , który jest przygotowywany momentalnie… lecz czym jest moment? Można go poczuć ale trudniej zdefiniować… znacznie łatwiej ubrać w sztukę, pokazać.

Fotografia fragmentu instalacji INSTANT - Artefakt Cafe / Fot. fot. M. PółtorakMoment, który dla każdego twórcy oraz odbiorcy znaczy cos innego, niepowtarzalnego, coś co zdawać się może trywialnym, ale ma w sobie ową „moc chwili”, pewien geniusz, który artyści podczas swojej, 18-godzinnej pracy, starali się uwiecznić i jak najbardziej sugestywnie przekazać.

Fotografia fragmentu instalacji INSTANT - Artefakt Cafe / Fot. fot. M. PółtorakO projekcie tak mówi Arkadiusz Sędek – „Nie jest to wystawa fotografii, jest to instalacja, w której fotografia została zapożyczona, jest tylko narzędziem zapisu. Projekt w formie takiej instalacji jest prezentowany w tym samym czasie w różnych miejscach świata (Kraków galeria 3Okna w Artefakt Cafe, Bari Spazio espozitivo in via Zara 13 ). Mamy nadzieję, że poszerzymy tę formę zapisów w sztuce o inne elementy artystyczne – o poezję, prozę, malarstwo, rysunek.”

Autorzy instalacji: Ewa Bujak, Mancini Corrado, Laura Demattia, Karolina Kozieł, Melania Palmisano, Italo Rucci, Antonio Russo, Arkadiusz Sędek, Edoardo Velon, Piotr Ne Neto Włodarczyk.

Fotografia fragmentu instalacji INSTANT - Artefakt Cafe / Fot. fot. M. Półtorak

Ekspozycja potrwa do 12 stycznia
Informacje na : FACEBOOK


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.