Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11961 miejsce

Kraków. “inter― activities” Loli Fischer

Jest sportowo i elegancko, pojawiają się migawki nóg gotowych do skoku czy biegu, ale także wysmuklone stopy w eleganckich szpilkach.

Kraków. “inter― activities” Loli Fischer / Fot. fot. M. PółtorakKraków. “inter― activities” Loli Fischer / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Gołogórski trwa wystawa malarstwa Loli Fischer zatytułowana inter― activities.

Przedstawione na ekspozycji obrazy skupiają się wokół ludzkiego ciała, jako obiektu sztuki.
Temat ten niejednokrotnie poruszany przez artystów stanowi wyzwanie wielowątkowe i podchwytliwe. Lola Fisher stara się zajrzeć w głąb tych aspektów. Współczesne podejście do ciała mieści się pomiędzy zdrowiem a atrakcyjnością. Mówi się, że jest to swego rodzaju kult powierzchowności. Ciało człowieka – pomijając jego oczywiste funkcje biologiczne – jest także formą filozofii.

Kraków. “inter― activities” Loli Fischer / Fot. fot. M. Półtorak Jednak Lola Fisher nie tworzy „encyklopedii ciała” tylko przygląda się jego rytmowi i plastyczności. Jest więc i sportowo i elegancko, pojawiają się migawki nóg gotowych do skoku czy biegu, ale także wysmuklone stopy w eleganckich szpilkach. Aktywność na obrazach artystki to nie tylko zatrzymane w ruchu, statyczne przedstawienia. Obrazy ożywają dzięki współczesnej technologii. Przy pomocy specjalnej mobilnej aplikacji prace Loli Fisher stają się gifami i tworzą niesamowity spektakl.

Jak mówi Lola Fisher: „ Tytuł serii jest grą słów, żartem i przymrużeniem oka. Jestem częścią sytuacji, ale równocześnie jestem obserwatorem.
Nie chcę zatracać dystansu do siebie i swojej fizyczności w podskokach i ukłonach. Dlatego tez projekt „Inter activities”miał za zadanie pogłębić ten efekt poprzez dodanie elementów ożywionych i interaktywnych”
.

Kraków. “inter― activities” Loli Fischer / Fot. fot. M. PółtorakWystawa potrwa do końca września.
Informacje na Gologorski gallery

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.