Facebook Google+ Twitter

Kraków. Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja Fotografii Discipula

Wystawa Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja Fotografii: Discipula pokazywana w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie ma na celu pokazanie mechanizmu przejmowania kontroli nad światem przez gigantyczne ponadnarodowe korporacje.

Kraków. Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja Fotografii Discipula / Fot. fot. M. PółtorakKolektyw artystyczny Discipula, biorąc te założenia za punkt wyjścia, w Inżynierii obrazu prezentuje prace krążące wokół przywłaszczania, postprodukcji i analizy obrazów wyrwanych z przepływu codziennej produkcji i konsumpcji.

Zdjęcia stockowe, obrazy wyrenderowane i reklamy są poddawane manipulacji i wrzucane w nowe siatki znaków, języków i odniesień, które podważają pierwotną funkcję każdego obrazu, stwarzając przestrzeń do nowych interpretacji, znaczeń i zastosowań.
Kraków. Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja Fotografii Discipula / Fot. fot. M. Półtorak
Kraków. Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja Fotografii Discipula / Fot. fot. M. PółtorakKażdą z prac, akcentując centralność pojęcia łączliwości w naszym społeczeństwie, można porównać do dynamicznego układu, w którym pojęcia są rozkładane i redefiniowane przez interakcje między materią, formami, wartościami i ideologiami.
Podkreślając płynną, zmienną naturę współczesnych obrazów, Discipula chce przede wszystkim zachęcić oglądającego do spojrzenia i namysłu nad tym, co kryje się pod błyszczącą otoczką widzialnej rzeczywistości.
(na podst. mat.prasowe)

Informacje na MFK 2016

Kraków. Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja Fotografii Discipula / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja Fotografii Discipula / Fot. fot. M. Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.