Facebook Google+ Twitter

Kraków. IX Małopolski Piknik Lotniczy już w ten weekend!

W dniach 29-30 czerwca na terenach nieczynnego lotniska Rakowice-Czyżyny, odbędzie się kolejna edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Oprócz wielu pokazów statków powietrznych, nie zabraknie też m.in. prezentacji grup rekonstrukcyjnych.

Podczas zeszłorocznego Małopolskiego Pikniku Lotniczego w Krakowie / Fot. Piotr DrabikPonownie na krakowskim niebie zaprezentuje się wiele ciekawych statków powietrznych. Wystąpią znakomici piloci akrobacyjni – m.in. Jurgis Kairys na za sterami Su-26 wraz z towarzyszącym zespołem Air Bandits na samolotach Jak-52 czy Jerzy Makula za sterami szybowca Solo Fox i grupa akrobacyjna Żelazny. Nie zabraknie także "oldtimerów" – na krakowskim niebie pojawią się samoloty z okresu II wojny światowej jak amerykańskie Piper Cub i brytyjski Taylorcraft Auster w barwach polskiego 663 Dywizjonu Samolotów Artylerii, współpracującego z artylerią polskiego II Korpusu podczas walk we Włoszech, a także dwusilnikowy, turbośmigłowy amerykański samolot obserwacyjny Rockwell OV-10 Bronco.

W przerwach między lotami nie zabraknie też atrakcji naziemnych. Grupy rekonstrukcji historycznej zaprezentują prawdziwą gratkę dla miłośników historii II wojny światowej – umundurowanie, uzbrojenie i pojazdy stosowane podczas walk II wojny światowej. Będzie też można zwiedzić ekspozycję Muzeum. Jak co roku dla najmłodszych gości Pikniku będzie działać wesołe miasteczko. Teren pikniku dla publiczności będzie otwarty w weekend w godzinach 10-19 (poniżej relacja wideo z poprzedniej edycji pikniku).

Więcej informacji na stronie pikniklotniczy.krakow.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.