Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19988 miejsce

Kraków. „Jeden na Jeden” – czytanie performatywne

Spotkanie z autorką i aktorką to element „teatru aktora i poety”, gdzie najważniejszym bohaterem wieczoru będzie tekst – jego interpretacja aktorska, odbiór przez publiczność, a także przedstawienie przez poetkę własnych zamierzeń.

 / Fot. plakatZapraszamy na performatywne czytanie „Sennika byłej poetki” autorstwa Anny Kapusty w wykonaniu aktorki Teatru M.I.S.T – Anny Dzierży.
Spotkanie z autorką i aktorką to element „teatru aktora i poety”, gdzie najważniejszym bohaterem wieczoru będzie tekst – jego interpretacja aktorska, odbiór przez publiczność, a także przedstawienie przez poetkę własnych zamierzeń.
Ten, niekonwencjonalny sposób „rozmowy wierszami” i „rozmowy o poezji” rozpocznie nieregularne, ale systematyczne czytania preformatywne w ramach spotkań z literaturą w Podgórzu - Literatura w Podgórzu - Polubisz

„(…) Twórczość poetycka Anny Kapusty jest formą jej osobistej ekspresji – rysuje wizję jej subiektywnego, wewnętrznego świata, do dzielenia się z którą czytelnik jest zaproszony. Tomiki poetyckie są dokumentem wewnętrznego rozwoju autorki, który ni-gdy nie będzie ukończony – zapisem drogi, która nie osiągnie celu... A ich luźna, otwarta struktura zachęca do partycypacji(…)”- tak o poezji Anny Kapusty pisze Mariola Frankiewicz we wstępie do tomiku „Embrion. (31 wdechów)”.

Anna Kapusta - autorka monografii: Mitologie twarzy. Cyprian Norwid i Stanisław Wyspiański – próba komparatystyki mitu (2007), Od rytuału do mitu? Teatr Śmierci Tadeusza Kantora jako fakt antropologiczny (2011) i Gry w kulturę: gry w mit. Mitografia jako lektura (2012), oraz współautorka monografii: Writing Life. Suffering as a Poetic Strategy of Emily Dickinson (2011), a także twórczyni koncepcji merytorycznej i współredaktorka monografii Kultura i rozpacz. Analizy ekspresji rozpaczy w tekstach kultury (2009), pomysłodawczyni i współredaktorka Rocznika Mitoznawczego. Studiów Międzywydziałowej Grupy Badań nad Mitem (2006, 2008). Opublikowała również książki literackie: Biały ptak (2003), Kobiety mistrza (2006), Znaki życia (2008), Pisać rzęsą poemat (2009), Nie jestem poetką (2009), AnKa. Sennik byłej poetki (2010), Imbiry (2010) oraz Listy do skały (2011). W 2012 r. uzyskała tytuł laureatki stypednium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie literaturoznawstwa.

Anna Dzierża - aktorka z dyplomem Związku Artystów Scen Polskich. Z teatrem związała się w 2005 roku. W tym czasie współpracowała z Teatrem OnOff Kraków, Grupą Aktorów Teatru CRICOT 2, Grupą OFF Kraków oraz Teatrem MIST. W dwóch ostatnich pracuje po dzień dzisiejszy. Na swoim koncie ma wiele ról teatralnych oraz serialowych. Od 26 lat fascynuje się folklorem. Od roku 1996 jest tancerką i solistką Zespołu Tańca Ludowego AWF „Krakowiak”. W 2014 roku założyła Fundację Wspierania Kultury „Teatr Powidok”. Ma doświadczenie w sesjach zdjęciowych oraz w reklamie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.