Facebook Google+ Twitter

Kraków. Józefa Barana Podróże z tej i nie z tej ziemi

W najbliższy czwartek w Kinoteatrze WRZOS będzie miała miejsce premiera nowej książki Józefa Barana "Podróże z tej i nie z tej ziemi" (Wydawnictwo Zysk i S-ka).

 / Fot. plakat Podróże z tej i nie z tej ziemi to pełne ekspresji i polotu impresje podróżne wybitnego polskiego poety, niepozbawione reporterskiej uważności i pogłębionej refleksji egzystencjalno-metafizycznej. Autor rejestruje w nich na gorąco spostrzeżenia i odczucia, prywatne olśnienia i odkrycia człowieka wędrującego przez kontynenty.

Sam poeta mówi o książce: „Podroż jest spełnieniem czarodziejskiego zaklęcia. Wymawiasz je i oto na twoich oczach wszystko ulega odmianie: ludzie, krajobrazy, pogoda, otoczenie, ptaki, zwierzęta… Jakbyś machnął magiczną różdżką — wszystko nowe! Zaczynasz żyć w innym wymiarze. Odrzucasz ciążący balast. Uruchamiasz inną stronę świadomości, co jest jak tabula rasa, czysta karta, tylko ją zapisywać!”

Mieczysław Orski zauważył niedawno w „Odrze”: „Poezja Józefa Barana cieszy się obecnie większymi względami za granicą niż w kraju; czytał swoje wiersze w ostatnim dziesięcioleciu m.in. na Kongresie Poetów Świata w Sydney, na podobnym w Nowym Jorku w ONZ czy na festiwalu literackim w Passo Fundo (Brazylia)”.

Józef Baran - poeta, publicysta i eseista. Autor ponad 30 książek poetyckich i eseistycznych wydanych w kraju i za granicą. Ostentacyjnie podkreśla niezależność od współczesnych mód, prądów i układów. Laureat nagrody Fundacji Kościelskich w Genewie (1980) i wyróżnienia Pen West w Los Angeles (2001).

4 listopada godz. 18.00 Kinoteatr Wrzos, ul. Zamojskiego 52, Kraków

recytacja BOŻENA ADAMEK / TADEUSZ ZIĘBA
piosenki portugalskie KINGA RATAJ / MAREK BAZELA,
piosenki greckie JORGOS SKOLIAS,
prowadzenie MAREK PACUŁA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.