Facebook Google+ Twitter

Kraków. Julian Opie w MOCAK

Julian Opie celuje w obiektach, które cechuje redukcja i prostota, gdzie dominującą formą jest linia, kontur sylwetki lub twarzy, symbol i kolorowa płaszczyzna.

Kraków. Julian Opie w MOCAK / Fot. fot. M. PółtorakWystawa "Rzeźby, obrazy, filmy" jednego z najważniejszych współczesnych artystów brytyjskich, na którą składają się prace o człowieku i otaczającej go naturze jest jedna z kilku najnowszych propozycji wystaw Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Kraków. Julian Opie w MOCAK / Fot. fot. M. PółtorakArtysta swoje prace tworzy tak, by układały się serie. Posługuje się nie tylko malarstwem i rzeźbą, ale przy pomocą technik animacji komputerowej niejako "ożywia" obrazy, które posiadają ruchomą mimikę, zmieniając się w określonych odstępach czasu – mrugają lub uśmiechają się do widza.

Kraków. Julian Opie w MOCAK / Fot. fot. M. PółtorakWażną rolę wśród obiektów tworzących wystawę odgrywają prace utrzymane w wyrazistej, czarno-białej tonacji, gdzie postacie animowanych obrazów, wyświetlane są na ekranach LED. Opie pokazuje także kolekcję portretów stylizowanych na antyczne technice mozaiki czy gigantyczne rzeźb 3D.

Kraków. Julian Opie w MOCAK / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Julian Opie w MOCAK / Fot. fot. M. PółtorakWystawa artysty w MOCAK-u jest pierwszym indywidualnym pokazem jego prac w Polsce i potrwa do 25 stycznia 2015.
Informacje na http://www.mocak.pl/rzezby-obrazy-filmy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.