Facebook Google+ Twitter

Kraków. Karambol na ul. Łokietka

Dzisiaj, o godz. 18.15 przy ul. Łokietka doszło do zderzenia trzech samochodów. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna, a ratownik medyczny, który przybył na miejsce zdarzenia został potrącony.

Karambol na ul. Łokietka / Fot. Łukasz MicDo zderzenia doszło w chwili, gdy pojazdy dojeżdżały do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Kierujący Polonezem Caro, prawdopodobnie jadący z nadmierną prędkością, najechał na tył Citroena Berlingo, który następnie uderzył w samochód marki Nissan Qashqai. Po zdarzeniu sprawca zbiegł z miejsca wypadku porzucając mocno zniszczonego Poloneza.

Ekipa pogotowia była zmuszona udzielić pomocy również swojemu koledze / Fot. Łukasz MicJako pierwsza na miejsce przybyła ekipa pogotowia ratunkowego. Ratownicy przystąpili do udzielenia pomocy poszkodowanemu w wypadku kierowcy Citroena Berlingo. Podczas przewożenia go do karetki na noszach, potrącony został ratownik medyczny przez kierującą Toyotą Auris. Uderzenie bokiem pojazdu i lusterkiem było na tyle mocne, że ratownik przewrócił się na jezdnię. Tylko cud sprawił, że jego nogi nie dostały się pod koła samochodu.

Karambol spowodował spore utrudnienia w ruchu. Natychmiast utworzyły się gigantyczne korki. Kierowcy zachowywali się nerwowo. Dopiero przybyli na miejsce strażacy przystąpili do kierowania ruchem i przepuszczali samochody wahadłowo.

Po około kilkudziesięciu minutach na miejsce wypadku wróciła ekipa pogotowia ratunkowego. Z mojej rozmowy z potrąconym ratownikiem wynika, że doznał on ogólnych obrażeń, w tym stłuczenia łokcia. Kierująca Toyotą Auris była trzeźwa i nie potrafiła wyjaśnić, jak doszło do potrącenia.

Dalsze okoliczności zdarzenia ustali policyjne dochodzenie, m.in. przyczyny oddalenia się sprawcy z miejsca wypadku.
Samochód sprawcy wypadku / Fot. Łukasz MicUszkodzony Citroen Berlingo / Fot. Łukasz MicNissan Qasqai najmniej ucierpiał w tym zdarzeniu / Fot. Łukasz MicEkipa pogotowia udziela pomocy kierowcy Citroena / Fot. Łukasz MicPrzeciskająca się kierująca Toyotą Auris / Fot. Łukasz MicPotrącony ratownik medyczny / Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobra relacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki :) Nie może być inaczej ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze na miejscu wydarzeń. ;) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.