Facebook Google+ Twitter

Kraków: Karnawał na Poselskiej

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-26 07:48

Trzecia edycja Święta ulicy Poselskiej odbędzie się w konwencji ulicznego karnawału. Dzisiaj wystąpią artyści i tancerze reprezentujący restauracje narodowe mieszczące się przy ulicy Poselskiej: meksykańską, włoską, węgierską i irlandzką.

Restauratorzy wystartują także w konkursie na najlepszy deser. Najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli spędzić popołudnie na beztroskiej zabawie, na placu zabaw dla dzieci (parking Urzędu Miasta Krakowa przy ulicy Poselskiej). Wyjątkową atrakcją będzie możliwość skorzystania także z trawiastego pola golfowego. Na ulicy przy Plantach, ustawione zostaną rampy i podesty dla rolkarzy i deskorolkarzy oraz tor przeszkód dla rowerzystów.

Uczestnikom zabaw sprawnościowych miksować muzykę będą znani krakowscy didżeje MK Fever i DJ Crime. W Muzeum Geologicznym odbędą się specjalne prezentacje minerałów i skamieniałości znajdujących się w zbiorach Muzeum oraz konkurs rysunkowy dla dzieci z nagrodami. Wieczorem w ogrodzie Muzeum Archeologicznego nastąpi kulminacja Święta- wernisaż wystawy rzeźb ceramicznych Mariusza Dydo " Kobieta-Kosmos".

Początek wszystkich imprez o godz 12. W godz. 12-22 na scenie przy kościele św. Józefa wystąpią kolejno artyści i zespoły reprezentujące narodowe restauracje: Irish Arms Pub: zespół "Alex Band", Corleone, Trzy Papryczki: zespół "Salsa Sabrosa", Szabla i Szklanka: zespół "Roma Gabor Band", Taco Mexicano: zespół "Milagros", Miód Malina: zespół "La Roma". Muzeum Geologiczne będzie można zwiedzać z przewodnikiem w godz. 10-14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.