Facebook Google+ Twitter

Kraków. Kobiety w malarstwie Pauliny Maksjan

W malarstwie Pauliny Maksjan ukazany jest świat kobiecych uczuć i postaw, które rozciągają się od słodkich landrynek po niebezpiecznie drapieżne zwierzęta.

Mostowa ARTCAFE trwa wystawa prac Pauliny Maksjan / Fot. M. PółtorakW Galerii Mostowa ARTCAFE trwa wystawa prac Pauliny Maksjan, artystki urodzonej w Koszalinie.
Tematem przewodnim malarstwa Pauliny Maksjan jest kobieca natura, którą artystka ukazuje, jako dychotomiczny świat nastrojów.

Jednak pomiędzy skrajnymi postawami -drapieżności i uległości – w pracach Maksjan widać całą gamę soczystych kolorów, które prócz warstwy wizualnej niosą także ładunek emocjonalny. I tak na płótnach widzimy kobiety - chimery o ludzkich i całkiem ponętnych kształtach, lecz lwich głowach.

Mostowa ARTCAFE trwa wystawa prac Pauliny Maksjan / Fot. M. PółtorakTutaj nasuwa się skojarzenie ze słynnymi figurkami Lion Lady z tzw. sztuki prehistorycznej, które stanowią zagadkę do dziś, ale najprawdopodobniej są to zoomorficzne bóstwa.
Nie inaczej jest u Pauliny Maksjan, gdzie przedstawione na obrazach kobiety mają dominujący charakter i zdają się być boginiami, których nic nie powstrzyma przed … lwim atakiem. Obrazy w tej części mają bardziej mroczne, choć intensywne barwy.

W drugiej części ekspozycji Paulina Maksjan wizualizuje kobiety- cukiereczki, lolitki, leniwie i zalotnie prężące się do widza. Mamy tu mnóstwo barw w odcieniach różu, czerwieni, bordo, bieli, złotego i niebieskiego. Dziewczęta z obrazów niczego nie egzekwują tylko hipnotyzują urokiem, uwodzą…

Mostowa ARTCAFE trwa wystawa prac Pauliny Maksjan / Fot. M. PółtorakWystawa potrwa do 20 września.
Informacje na BULWARY SZTUKI
Mostowa ARTCAFE trwa wystawa prac Pauliny Maksjan / Fot. M. Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.