Facebook Google+ Twitter

Kraków: kolejna kolizja na Krowodrzy

20 marca, o godz. 17.55 na skrzyżowaniu ulic Łokietka i Wybickiego doszło do kolizji. Kierująca Fiatem Punto skręcając w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy Renault Laguna.

1 z 4 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Spotkanie" na środku skrzyżowania. Fot. Łukasz Mic
"Spotkanie" na środku skrzyżowania. Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Pani Beato.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zauważyłam dyskusje..Dobrze, że był Pan na miejscu i mógł to podać do publicznej wiadomości. To służy ostrzeżeniom- 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napiszę to, co napisałem już wcześniej w komentarzu pod zdarzeniem z tego skrzyżowania.
Rozmawiałem z funkcjonariuszami z WRD. W myśl przepisów skrzyżowanie jest oznakowane poprawnie sygnalizacją świetlną. Na feralnym lewoskręcie obowiązuje sygnalizacja S-2. Jest to sygnalizator WARUNKOWY z sygnałem dopuszczającym skręcanie w kierunku wskazanym strzałką. A więc należy ustąpić pierwszeństwa pojazdom na swoim kierunku ruchu, pieszym czy rowerzystom.

Ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że wiele pozostawia do życzenia ukształtowanie tego skrzyżowania. Podtrzymuję również swoje stanowisko, że o wiele lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem w tym miejscu byłoby rondo z wyspą centralną, ale w chwili obecnej to już musztarda po obiedzie... I miejmy nadzieję, że nie będzie musiało dojść do tragedii, aby zostały wprowadzone ewentualne zmiany, a kierowcy włączyli myślenie.

Jedno potrącenie już było nie odnotowane przez żadne służby. Skręcająca Alfą Romeo z ul.Łokietka w ul. Wybickiego miała szczęście, że nic nie nadjeżdżało z przeciwnego kierunku jazdy. Jednakże na ścieżce rowerowej potrąciła rowerzystę, dla którego wyświetlany był sygnał zielony! Cała sprawa została "załatwiona" przez kierującą błyskawicznie. Oczywiście "winnym" był rowerzysta, który w dalszą drogę wybrał się prowadząc rower.

Dzięki Sławku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna
  • Katarzyna
  • 24.03.2011 21:22

Ma zainteresowanie, gdyż skrzyżowanie jest niebezpieczne. Skoro często tam są wypadki, oznacza że coś nie funkcjonuje. Głupota i nieuwaga kierowców? Na pewno tak, ale myślę, że można bardziej bezpiecznie znakować skrzyżowania. Tak aby kierowca nie musiał się zastanawiać czy mimo że jedzie z pierwszeństwem (Renault) i ma zielone światło, może ma się jednak zatrzymać i sprawdzić czy coś nie nadjeżdża?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie/i Ech, życzę Panu/i żeby Pana/i dziecko codziennie musiało pokonywać, to skrzyżowanie w drodze do szkoły, a Pan/i w drodze do pracy. Łukasz 5* za relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszkaniec
  • Mieszkaniec
  • 21.03.2011 11:28

Ma zainteresować osoby odpowiedzialne za tak debilne skonstruowanie tego skrzyżowania. Tam praktycznie co dziennie jest kolizja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ech
  • Ech
  • 21.03.2011 01:19

Proszę mi powiedzieć, dlaczego ten temat zasługuje na samodzielny artykuł i kogo ma on zainteresować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.