Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15348 miejsce

Kraków. Koncert kolęd i pastorałek

Dom Kultury Podgórze zaprasza na koncert świąteczny w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej CANTATA pod dyrekcją Marty Stós.

 / Fot. plakatChór powstał w 1990 roku, jego założycielką i długoletnią dyrygentką była pani Małgorzata Januszewska. Od 2001 roku chór prowadzi pani Marta Stós. Drugim składem dyryguje pani Anna Korczakowska.
Prócz uczestnictwa w uroczystościach PK, chór jest też obecny w życiu kulturalnym Krakowa, a także Bochni, Wieliczki i Nowego Sącza.
Ważnym aspektem działalności chóru jest udział w festiwalach, przeglądach i konkursach, zarówno w Polsce (Niepołomice, Myślenice, Będzin) jak i za granicą (Grado we Włoszech, Iwanowo w Rosji, czeska Praga), na których uzyskuje nagrody i wyróżnienia, uznanie jurorów i publiczności. Od 2006 roku chórzyści Cantaty biorą także rokrocznie udział w warsztatach Międzynarodowej Akademii Chóralnej In Terra Pax.
Repertuar chóru obejmuje muzykę religijną i świecką wszystkich epok (ze szczególnym uwzględnieniem muzyki dawnej), kolędy i pieśni patriotyczne, utwory rozrywkowe i gospel. Chór wykonuje też większe formy z towarzyszeniem orkiestry, jak np. Msza Koronacyjna czy Requiem W. A. Mozarta, Gloria i Magnificat A. Vivaldiego.

Informacje o koncercie na www.dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.