Facebook Google+ Twitter

Kraków : Koncert na głos i akordeon podczas Nocy Cracovia Sacra

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-05 08:59

W ramach Nocy Cracovia Sacra odbędzie się koncert duetu na głos i akordeon Bożeny Boba-Dygi oraz Grzegorza Palusa połączony z recytacją poezji wybitnych krakowskich poetów.

Okładka płyty DUO / Fot. Gina Gurgul / Fot. Klaudia Krupa - PiećkoW ramach Nocy Cracovia Sacra odbędzie się liryczny spektakl literacko-muzyczny pt. "Dotknięcia czystych rąk", a w jego ramach koncert duetu na głos i akordeon Bożeny Boba-Dygi oraz Grzegorza Palusa, połączony z recytacją poezji wybitnych krakowskich poetów. Spektakl malowany będzie nie tylko słowem i dźwiękiem, ale także światłem.

Program projektu zawierać będzie znaną w Krakowie autorską formułę Bożeny Boba - Dyga pt. "Koncert na wiersze" oraz muzykę klasyczną graną solo na akordeonie, a także czytanie poezji przez autorów tj. Barbarę Brandys, Tomasza Olpińskiego i prof. Bogusława Żurakowskiego.

W programie znajdą się utwory śpiewane do słów Bożeny Boba-Dyga, Barbary Brandys, Ewy Chruściel, Krystyny Lenkowskiej, Zofii Zarębianki, Witolda Zechentera, Bogusława Żurakowskiego. Muzyka (kompozycja i aranżacja oraz wykonanie) Bożena Boba - Dyga & Grzegorz Palus.

Wykonane zostaną również melorecytacje utworów lirycznych Jana Sztaudyngera oraz "Pieśni nad pieśniami" do muzyki klasycznej autorstwa Jurgena Ganzera i Jana Sebastiana Bacha.
W ramach koncertu zaprezentowana zostanie także muzyka klasyczna grana solo na akordeonie przez Grzegorza Palusa m.in. utwory Władysława Zolotariewa, Jean Philippe Rameau, Wołodimira Runczaka, Domenico Scarlattiego, Wiaczesława Siemionowicza oraz Jana Sebastiana Bacha .

Duet współpracuje ze sobą od ponad roku, co zaowocowało opracowaniami muzycznymi do twórczość kilku wybitnych poetów, koncertowali z powodzeniem w Polsce, Niemczech i USA.
Ostatnio nagrali jako duet płytę długogrającą, której zapowiedź można posłuchać na posłuchać na stroniewww.myspace.com/duobbdgp

informacje o wykonawcach :
www.bozenabobadyga.art.pl - Bozena Boba-Dyga
www.myspace.com/grzegorzpalus - Grzegorz Palus

Marta Póltorak - materiały promocyjne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.