Facebook Google+ Twitter

Kraków. Koncert Noworoczny w Teatrze Słowackiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-05 16:15

Krakowscy melomani rozpoczną Nowy Rok przy dźwiękach muzyki Straussa, Glucka, Bizeta i Mozarta w stylowych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego.

 / Fot. mat. organizatoraUroczysty Koncert Noworoczny w Teatrze Juliusza Słowackiego jest realizowany od kilkunastu lat. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem melomanów. Swą obecnością uświetniają go najwyższe władze Krakowa, ludzie nauki i kultury. W roku 2012 usłyszymy Kameratę Krakowską pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty z udziałem solistki Edyty Piaseckiej-Durlak (sopran).

Edyta Piasecka-Durlak jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Już na III roku studiów, zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w "Czarodziejskim flecie" Mozarta pod dyr. K.Bumanna. Pięć lat później rolę tą prezentowała podczas tournee w Holandii w koprodukcji z Teatrem Wielkim z Budapesztu. W 1997 roku rozpoczęła współpracę z Operą Dolnośląską we Wrocławiu, gdzie zadebiutowała w partii Rosiny w "Cyruliku sewilskim" G.Rossiniego oraz Frasquity w „Carmen” G.Bizeta. W tym samym roku, zajęła I miejsce na „Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych”, w Krakowie prof. Ryszarda Karczykowskiego, a w roku następnym otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszego głosu żeńskiego, co zaowocowało udziałem w koncertach z cyklu „Promocja Polskich Talentów” w Austrii (koncerty w Eisenstadt i Baden).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szczęśliwego owego i każdego następnego roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.