Facebook Google+ Twitter

Kraków. Koncert Noworoczny w Teatrze Słowackiego

W noworoczny wieczór krakowscy melomanii będą mogli posłuchać utworów Straussa Glucka, Bizeta i Mozarta w wykonaniu Kameraty Krakowskiej.

 / Fot. mat.promocyjne Od 20 lat Kamerata Krakowska jest stałym wykonawcą koncertów noworocznych organizowanych przez Dom Kultury Podgórze. W słynnym krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbywają się dwa uroczyste koncerty (popołudniowy o 16 oraz wieczorny o 19.30), które są nawiązaniem do tradycyjnych wiedeńskich gali noworocznych i karnawałowych. Głównym atutem koncertów jest tradycyjny repertuar koncertów-głównie wiedeńskie walce i polki – oraz „salonowa″, prawdziwie straussowska obsada zespołu muzyków Kameraty Krakowskiej. Koncerty noworoczne są uświetniane obecnością na widowni wielu znanych postaci krakowskiego świata kultury i polityki, w tym przedstawicieli najwyższych władz miejskich. Honorowy patronat nad koncertami sprawuje Prezydent Miasta Krakowa, który składa tradycyjne życzenia noworoczne. Do udziału w koncertach noworocznych zapraszani są wybitni śpiewacy, gwiazdy scen operowych. W roku 2013 Kamerata wystąpi z dyrygentem Warcisławem Kuncem oraz solistą Andrzejem Lampertem.

Warcisław Kunc -Absolwent wydziału dyrygentury Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Bogusława Madeya i prof. Henryka Czyża]. W 2008 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. W sezonie w 1989/90 dyrygent Opery Wrocławskiej. W latach 1990–1993 dyrektor naczelny i rtystyczny Toruńskiej Orkiestry Kameralnej[1]. W latach 1992-2004 dyrektor naczelny i artystyczny Opery i Operetki w Szczecinie. Jako dyrygent gościł w Austrii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii, iemczech, Rosji, Hiszpanii, Litwie oraz wielu miastach Polski. Jako pedagog związany z bydgoską Akademią Muzyczną (1993/9, 2003/5) oraz obecnie poznańską Akademią Muzyczną, filia w Szczecinie. Od 2007 roku ponownie dyrektor naczelny Opery na Zamku w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.