Facebook Google+ Twitter

Kraków: Koncert Światowej Orkiestry dla Pokoju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-01 20:46

W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Krakowie zorganizowano koncert World Orchestra for Peace - Światowej Orkiestry dla Pokoju.

W orkiestrze występuje sześciu Polaków. Jednym z nich jest Robert Kabara, koncertmistrz Sinfonietty Cracovii. Polacy znaleźli się wśród wielonarodowej, wielowyznaniowej i wielorasowej grupy najwybitniejszych muzyków z ponad 70 wiodących orkiestr z 40 krajów świata.

Koncert zorganizowano w kościele świętych Piotra i Pawła. Występ jest transmitowany na telebimie zainstalowanym na Rynku Głównym w Krakowie. Można go też oglądać za pośrednictwem TVP2. W imieniu telewizji publicznej to wydarzenie prowadzi Grażyna Torbicka.

W repertuarze World Orchestra For Peace pod dyrekcją Walerego Gergiewa znalazły się dzieła Gustava Mahlera i Krzysztofa Pendereckiego. Muzycy wykonają między innymi "Preludium dla pokoju" Pendereckiego - utwór skomponowany specjalnie na ten wieczór.

The World Orchestra for Peace to pomysł dyrygenta sir Georga Soltiego. Grupa muzyków powstała w 1995 roku, przy okazji 50. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Orkiestra zbierana jest tylko na bardzo wyjątkowe okazje. Występuje głównie by promować ideę pokoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.