Facebook Google+ Twitter

Kraków. Koncert Urjane Kenżikajewej -Tatarskiej Edith Piaf

W swoim repertuarze posiada narodowe pieśni krymsko-tatarskie, pieśni o tragicznym losie Tatarów krymskich podczas deportacji oraz piosenki opiewające piękno Krymu. Drugą część repertuaru zajmują jej autorskie pieśni o miłości.

 / Fot. plakatJuż 21 sierpnia w Krakowie wystąpi - Urjane Kenżikajewa - artystka z Autonomicznej Republiki Krymu i Ukrainy.

Urjane Kenżikajewej jest laureatką I nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie w 2012 roku za piosenkę „Mój Kraków”. Ukończyła Konserwatorium w Taszkieńcie w klasie fortepianu, a na co dzień wykłada muzykę na Uniwersytecie w Simferopolu na Krymie.

W swoim repertuarze posiada narodowe pieśni krymsko-tatarskie, pieśni o tragicznym losie Tatarów krymskich podczas deportacji oraz piosenki opiewające piękno Krymu. Drugą część repertuaru zajmują jej autorskie pieśni o miłości. Pieśni ze swojego programu wykonuje w języku tatarskim, rosyjskim, ukraińskim, francuskim i polskim.
Nazywana jest głosem duszy krymsko-tatarskiego narodu oraz tatarską Edith Piaf, ponieważ śpiewa piosenki z repertuaru francuskiej gwiazdy.

Informacje o koncercie na FACEBOOK - IMPRESARIAT DK PODGORZE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.