Facebook Google+ Twitter

Kraków. Koncerty chóru Leeds Liturgical University z Wielkiej Brytanii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-22 16:03

Od piątku 24 czerwca w krakowskich bazylikach o. franciszkanów i Mariackiej oraz kościołach św. Józefa i św. Piotra i Pawła odbywać się będą niezapomniane koncerty muzyki chóralnej.

 / Fot. plakatW krakowskich kościołach na Starym Mieście odbędzie się pierwszy z planowanych czterech koncertów w Polsce w wykonaniu brytyjskiego uniwersyteckiego chóru LULC.

LURC Został założony w 2002 roku przez Bryan’a White (obecny dyrygent), Stephen’a Muir (asystent dyrygenta) i Philip’a Wilby, jako kameralny zespół mający w swym repertuarze głównie sakralną muzykę chóralną. Dzięki swojemu talentowi Chór zdobywał coraz większe uznanie w środowisku.Z biegiem czasu stał się jednym z lepszych w regionie, dzięki czemu współpracował z profesjonalnymi chórami takimi jak: Fretwork, QuintEssential, Skipton Camerata i Leeds Baroque Orchestra. Swoją pasją zaraża zarówno studentów, absolwentów jak i personel Uniwersytetu.

Godnymi uwagi wydarzeniami są: uczestnictwo w operze „Dydona i Eneasz” Henry Purcella, występ w Grand Theatre w Leeds wraz z Rambert Dance Company i London Musici
w przedstawieniu Howard’a Goodall „Eternal Ligot”. Do swoich sukcesów Chórzyści mogą dołączyć także nagranie muzyki tytułowej do sztuki „Amazing Grace” Michelle Lipton wyemitowanej w BBC Radio, współpracę z Corinne Bailey Rae przy tworzeniu jej drugiego albumu.

Chór nagrał trzy własne płyty. Koncertował również poza granicami Wielkiej Brytanii, między innymi w Czechach, Włoszech, Niemczech oraz w Polsce zdobywając prestiż i uznanie.

Koncerty potrwają do 27 czerwca.

więcej na DK Podgorze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.