Facebook Google+ Twitter

Kraków. Koncerty w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego Wycliff

Towarzystwo Śpiewacze Wycliff zostało założone w 1983 roku w Stonehouse, hrabstwo Gloucestershire, jednym z najpiękniejszych regionów Anglii. Liczy 90 członków, z których 45 przyjedzie na tournee do Polski.

 / Fot. plakatTowarzystwo odbywa próby raz w tygodniu i daje dwa duże koncerty w roku, z towarzyszeniem orkiestry. W ostatnich latach w repertuarze Towarzystwa znalazły się m. in. “Mesjasz” Haendla, “Requiem” Verdiego, “Eliasz” Mendelssohna, “Stabat Mater” Dvoraka, “Carmina Burana” Orffa oraz większość utworów chóralnych Mozarta i Haydna. W maju 2000 roku Towarzystwo odwiedziło Paryż, gdzie zaprezentowało “Requiem” Gabriela Faure oraz “Mszę G-dur” Schuberta w kościołach Notre-Dame, Saint Sulpice i Saint Germain d’Auxerrois. W maju 2001 zespół wykonał “Requiem” Brahmsa w Holandii, dając koncerty w Amsterdamie, Purmerend i Zest. W 2003 roku zespół odwiedził Belgię, gdzie wykonał “Mszę C-dur” Schuberta oraz “Requiem” Durufle w katedrach w Antwerpii oraz Ghent a także w Brugii. W 2005 zespół koncertował w Normandii, gdzie wykonywał “Glorię” Poulenca i “Mszę C-dur” Beethovena w katedrze w Rouen oraz w Caen. Zespół dał także trzy występy z “Requiem” Brahmsa w Tallinie w 2007 roku a w 2009 wykonał „Requiem” Gabriela Faure i „Magnificat” Ruttera w Madrycie, Segowii i Avili. Ostatnio zespół koncertował w Budapeszcie w 2011 roku, gdzie wykonał „Mszę koronacyjną” Mozarta oraz „Requiem” Durufle. Towarzystwo Śpiewacze Wycliff cieszy się z możliwości śpiewania w Krakowie w nadchodzącym 2013 roku.

Christopher Swain – dyrygent. Urodził się w Coventry, gdzie śpiewał w chórze chłopięcym oraz rozpoczął naukę gry na pianinie i organach. W wieku 16 lat wstąpił do Królewskiej Szkoły Organistów. Otrzymał stypendium w Worcester College w Oxfordzie i po zakończeniu studiów pozostał na uczelni w roli badacza i wykładowcy. Przez wiele lat pełnił funkcję szefa katedry Muzyki i Organmistrzostwa w Manchester College, następnie w Colston’s School w Bristolu w latach 1975 – 1983 oraz w Wycliffe Colege w Stonehouse w latach 1983 – 2008. W tej uczelni, oprócz zajęć dydaktycznych, prowadził również chór, orkiestrę i zespół smyczkowy, organizował trasy koncertowe we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Czechach, Włoszech i USA. W 1983 założył Towarzystwo Śpiewacze Wycliff, które pod jego batutą wykonało większość wielkich utworów muzyki chóralnej podczas koncertów w Wielkiej Brytanii i za granicą. Przez wiele lat był także dyrygentem Bristolskiej Orkiestry Kameralnej oraz egzaminatorem Królewskiej Szkoły Muzyki Sakralnej.

Dyrygent:
Christopher Sawin
Soliści:
Mary Morgan- sopran
Fiona Henderson – kontralt
Richard Kitchen – tenor
Andrew Hopwood – bas
Akompaniament : Ed Jenkis

Koncerty w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego Wycliff, w programie: pieśni religijne, utwory klasyczne.
27 maja godz. 19.00 Kościół OO Redemptorystów,
28 maja godz. 20.00 Bazylika OO Franciszkanów, Pl. Wszystkich św.
29 maja godz. 16.00 Kościół św. Piotra i Pawła , ul. Grodzka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.