Facebook Google+ Twitter

Kraków. Konferencja - 70. rocznica rzezi wołyńskiej

Stowarzyszenie "Instytut Królowej Jadwigi", Dom Kultury "Podgórze" przy współudziale Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział Kraków zapraszają na konferencję dotyczącą 70. rocznicy rzezi wołyńskiej.

plakat / Fot. M. PółtorakPodczas konferencji poruszone zostaną zagadnienie : geneza ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach II wojny światowej, Narodowe Siły Zbrojne w obronie ludności polskiej przed UPA (Ukraińska Armia Powstańcza) w wojennym powiecie lubaczowskim, miejsca pamięci ofiar OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej oraz odczłowieczenie człowieka jako problem etyczny i kulturowy naszych czasów. W ramach konferencji odbędzie się także dyskusja oraz prezentacja filmu: Radymno - rekonstrukcja "Wołyń 1943".
Rzeź wołyńska to pojęcie dotyczące masowych zbrodni popełnionych przez Ukraińską Powstańczą Armię na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 1943-45. Zarodnie swoim zasięgiem objęły wówczas tereny południowo-wschodnich województw II Rzeczpospolitej i stanowiły ludobójczą czystką etniczną, która pochłonęła ok. 100 tys. ofiar.
Informacje na http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/2056/110/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.