Facebook Google+ Twitter

Kraków: koronowali się na królów

W cieniu burzliwych protestów pod krakowską kurią na Rynku Głównym odbył się happening. Grupka kilkunastu osób ubranych w korony przez kilkanaście minut stała pod pomnikiem Mickiewicza, po czym się rozeszła.

 / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadomości24.plWszystko po to, by zaprotestować przeciwko decyzji o pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. - Chcemy zaprotestować przeciwko takiej decyzji. Zdajemy sobie sprawę, że klamka już zapadła. Dlatego nasze zdanie chcemy wyrazić w bardzo delikatny i cichy sposób, bez zbędnych słów. Nie można usypiać demokracji i podejmować takich decyzji pod wpływem chwili - tłumaczy Maria, jedna z uczestniczek protestu.

W proteście na krakowskim rynku wzięło udział kilkanaście osób w różnym wieku. Trwał on kilka minut w całkowitej ciszy. Dźwięk hejnału był znakiem do włożenia koron na głowę. Tuż po jego zakończeniu uczestnicy rozeszli się z koronami w różne strony.  / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadomości24.pl

- To nie jest ironia, to na znak protestu. Może ktoś ma inne zdanie, ale ja chce wyrazić w ten sposób swoje. To smutne, ale przerwano nam żałobę. Zrobiono z tego sprawę polityczną. Chciałabym poznać jakieś argumenty, tłumaczące, dlaczego tak się stało - mówiła jedna ze starszych uczestniczek protestu.

Protest pod pomnikiem Adama Mickiewicza, nie był jedynym wczorajszego wieczoru. Podobnie jak w poprzednich dniach do protestów znowu doszło pod krakowską kurią.
 / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.