Facebook Google+ Twitter

Kraków królestwem nauki

Przez cztery najbliższe dni w Krakowie będzie królować nauka. Już po raz dziewiąty odbywa się tu Festiwal Nauki.

Prezentacja Uniwerytetu Jagiellońskiego - pokaz historyczny / Fot. K.JędrasOd dziś w Krakowie możemy bliżej zaprzyjaźnić się z nauką. Nie ważne czy jesteś umysłem ścisłym czy humanistą. Znajdziesz tu coś dla siebie. By promować najnowsze i najciekawsze osiągnięcia naukowe organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Główną z nich jest mieszczący się na Rynku - Festyn Nauki. W jego ramach krakowskie szkoły wyższe prezentują swoją ofertę naukową i osiągnięcia. Nie robią tego jednak w sposób tradycyjny, co za tym idzie nudny. I tak Akademia Górniczo-Hutnicza zaprezentuje modele różnych maszyn, techniki spawania, Stoisko Papieskiej Akademii Teologicznej / Fot. K.Jędrasdoświadczenia fizyczne i chemiczne. Uniwersystet Jagielloński udzieli porad językowych, ich przedstawiciele poczytają nam bajki w różnych językach, wybudują figury przestrzenne i płaskie, a także pokażą uzbrojenie żołnierzy piechoty Wojska Polskiego II RP.

Są to tylko niektóre z atrakcji czekających na zwiedzających na Rynku. W programie znajdują się także Malowanie twarzy w ramach pokazu Wydziału Filozoficznego UJ / Fot. K.Jędrasprelekcje i wykłady - trzy główne, których tytuły składają się na hasło imprezy ("Człowiek-Przestrzeń-Energia"). Odbędą się one w dniach 14 i 15 maja w Domu Polonii. Poza tym w ramach festiwalu odbędą się koncerty, pokazy artystyczne, teatralne i taneczne w wykonaniu studenckich kół zainteresowań.

Idea Festiwalu Nauki zrodziła się na Uniwersytecie Jagiellońskim, w trakcie przygotowań do jubileuszu 600-lecia uczelni. Uniwersytet był głównym organizatorem imprezy w latach 2000-2004. W latach 2005-2007 Studentki Politechniki Krakowskiej szkicujące krakowską architekturę / Fot. K.Jędraspieczę nad Festiwalem sprawowała Akademia Górniczo–Hutnicza. Na mocy porozumienia rektorów szkół wyższych Krakowa głównym organizatorem tegorocznej edycji Festiwalu Nauki jest - już po raz drugi - Politechnika Krakowska.

Więcej informacji pod adresem www.festiwalnauki.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.05.2009 20:51

Gwoli ścisłości festiwal nie zaczął się dzisiaj (14maja) tylko wczoraj (13) i nie będzie trwał przez najbliższe cztery dni (do poniedziałku??) tylko przez cztery dni razem z wczoraj i dziasiaj, czyli do soboty. I jeszcze jedna uwaga: ostatni akapit wypadałoby jakoś oznaczyć jako cytat ze strony festiwalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.