Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7924 miejsce

Kraków. KROTNOŚĆ Aleksandry Zawiślak

Wystawa „Krotność” to fascynacje atrybutami zwierciadła, dublowanie i odtwarzanie sekwencji z pogranicza abstrakcji i realizmu.

Kraków. KROTNOŚĆ Aleksandry Zawiślak / Fot. fot. M.Półtorak W Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” trwa wystawa autorstwa Aleksandry Zawiślak zatytułowana „Krotność”.
Zaprezentowane na ekspozycji obrazy nawiązują do motywu lustra.
Zwierciadło jest lubianym wątkiem w sztuce i kulturze.
Zwierciadła inspirowały dawnych mistrzów malarstwa.

Kraków. KROTNOŚĆ Aleksandry Zawiślak / Fot. fot. M.PółtorakKraków. KROTNOŚĆ Aleksandry Zawiślak / Fot. fot. M.PółtorakCzęsto zamieszczano je jako element kompozycyjny stanowiący sposobność do ukazania zarówno wierności odbicia, jak i doświadczeń z optyką.
Aleksandra Zawiślak w swojej sztuce wykorzystuje jeden z efektów lustrzanych – pomnażanie obrazu.

Powstałe w ten sposób przedstawienia niosą w sobie dawkę realizmu oraz abstrakcji. Wyrazisty kolor, nieco popkulturowe forma odwołująca się do teledysków z lat „ery disco” sprawia, ze sztuka Aleksandry Zawiślak ma w sobie wiele elementów powielania wspomnień, wielokrotnego ich powtarzania w podobnych sekwencjach. Tak też powstaje tytułowa „krotność”, która według artystki

Kraków. KROTNOŚĆ Aleksandry Zawiślak / Fot. fot. M.Półtorak"(..) jest eksperymentem z powielaniem. Słowo wybrzmiało mi w głowie w chwili wspomnienia zabawki z dawnych lat, kalejdoskopu. Magiczne pudełko zawierające swój mikrokosmos, nieskończoną liczbę kombinacji – KROTNOŚCI."

Informacje na [a]http://solvay.krakow.pl/wystawy/krotnosc/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.