Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9935 miejsce

Kraków. Krzysztof Marchlak i jego malarstwo

W Hotelu Best Western Union oraz w Galerii Olympia trwają wystawy malarstwa tworzonego przez Krzysztofa Marchlaka, zarówno indywidualnie, jaki i obrazów powstałych pod jego kierunkiem, a namalowanych przez Alberta Jeżowskiego.

Kraków. Krzysztof Marchlak i jego malarstwo / Fot. fot. M. PółtorakW galerii Hotelu Best Western Union w Krakowie trwa wystawa malarstwa Krzysztofa Marchlaka zatytułowana, „ Gdy robi się ciemno”. Na wystawę składają się obrazy, które w zamierzeniu malarza są zapisem jego wewnętrznej historii emocjonalnej.
Zapis ten ma na celu swego rodzaju dialog z publicznością.
Jednak nie jest to rozmowa o uczuciach, którą należy rozumieć wprost – ani autor ani widz nie definiują konkretnych emocji.
Jest to raczej gra na tychże emocjach, którą symbolizuję zarówno kolorystyka, jaki i forma, gdzie najbardziej wymowne są… dziury w obrazach.Kraków. Krzysztof Marchlak i jego malarstwo / Fot. fot. M. Półtorak
W zamierzeniu Krzysztofa Marchlaka symbolizują one wewnętrzną pustkę, ale też drogowskaz do pewnych, nieuświadomionych, sennych marzeń. Malarz pragnie wytworzyć specyficzną wieź miedzy swoim ciałem a obrazem – maluje go często palcami, używa wielu materiałów, których struktura daje poczucie organoleptycznego poznania sztuki.
Kraków. Krzysztof Marchlak i jego malarstwo / Fot. fot. M. PółtorakI tak pakuła, szkło, kleje – to obok past malarskich farb olejnych i sprayów składnik obrazów Marchlaka.

Równocześnie w Galerii Olympia na ul. Limanowskiego trwa wystawa prac Alberta Jeżowskiego, które powstały pod okiem Krzysztofa Marchlaka.
O współpracy z autystycznym artystą, rówieśnikiem tak mówi Marchlak: „ Albert i jego uproszczony świat, pełen schematów zachowania i powtarzalności, oparty na rytuałach następujących po sobie elementów dnia codziennego i obawa przed nowymi miejscami, spotkał się ze mną − artystą ciągle poszukującym nowych sposobów wyrazu artystycznego, ciekawym świata i jego tajemnic. Albert odwiedza mnie w pracowni z różną częstotliwością, przeważnie dwa razy w miesiącu. Na przygotowanych przeze mnie płótnach, siedząc przy sztaludze lub przy stole tworzy swoje dzieła.”

Obrazy Alberta Jeżowskiego :
Albert Jeżowski / Fot. fot. M. PółtorakAlbert Jeżowski / Fot. fot. M. PółtorakAlbert Jeżowski / Fot. fot. M. Półtorak

Wystawy potrwają do końca 2014 roku
Informacje na : FACEBOOKoraz GALERIA OLYMPIA


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.