Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14958 miejsce

Kraków. Kultowe kino Ars przestanie istnieć

Po 17 latach kultowe, krakowskie kino ARS przechodzi do historii. Ostatniego dnia kwietnia kończy się umowa wynajmu budynku, która nie zostanie przedłużona.


Kino Ars / Fot. Dawid SerafinWieść o zamknięciu kina wywołało oburzenie wśród wielu mieszkańców Krakowa. Pojawiły się także pierwsze spekulacje, co może powstać na miejscu Arsu. Lansowaną wersją było utworzenie w tym miejscu hipermarketu Carrefour. Tę informację zdementowało jednak biuro prasowe sieci. - Informujemy, że nasza firma nie posiada żadnych planów inwestycyjnych związanych z otwarciem placówki handlowej przy ulicy św. Jana. Trudno jest dowiedzieć się także czegokolwiek od właściciela budynku, który unika kontaktów z mediami.

Niektórzy upatrują nadzieje we władzach miasta. Urzędnicy odpowiadają dyplomatycznie, że są otwarci na propozycje, jednak nie wiedzą w jaki sposób mogliby kinu pomóc. Dyrektor Kucharczyk pytany o pomoc miasta odpowiada realnie. - Wiemy, że miasto ma kłopoty finansowe i nigdy do tej pory nas nie wspierało po za naprawdę wyjątkowymi projektami - tłumaczy Kucharczyk.

Decyzję o zamknięciu kina bierze na swoje barki sam dyrektor Kucharczyk. - Decyzję podjąłem ja. Nie jesteśmy w stanie sprostać finansowo najbliższym miesiącom i tak naprawdę już miniony rok udało nam się zamknąć "na granicy". Teraz pozostaje mi zaprosić wszystkich, aby ostatni miesiąc istnienia kina Ars przy ulicy Jana 6 spędzili razem z nami - powiedział dyrektor Andrzej Kucharczyk.
 / Fot. Dawid SerafinWnętrze kina Ars / Fot. Dawid SerafinWnętrze kina Ars / Fot. Dawid Serafin

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mikki
  • Mikki
  • 31.03.2012 16:16

Bez sensu! Kraków umiera. Kraków jako miasto kultury zaczyna już funkcjonować tylko jako stereotyp...patrząc na to co dzieje się w mieście, coraz częściej można dojść do wniosku, że Kraków zatraca swoją tożsamość. Brak pieniędzy na festiwale, dziwaczne pomysły na zabudowę przestrzeni miejskiej, gigantyczne pieniądze na dwa stadiony itd. Ja po prostu tego nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.