Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27419 miejsce

Kraków. Kultowe kino Ars przestanie istnieć

Po 17 latach kultowe, krakowskie kino ARS przechodzi do historii. Ostatniego dnia kwietnia kończy się umowa wynajmu budynku, która nie zostanie przedłużona.

Kino Ars / Fot. Dawid SerafinChoć trudno w to uwierzyć kino Ars zniknie z krakowskiej mapy kulturalnej. Od pewnego czasu mówiło się o kłopotach związanych z dzierżawą budynku, w którym znajduje się sześć sal kinowych. Te spekulacje uciął dyrektor Andrzej Kucharczyk, na specjalnej konferencji. - Chciałbym uciąć plotki i ostatecznie ogłosić, że po 17 latach kino Ars przestaje istnieć. 30 kwietnia kończy nam się umowa i nie będzie ona przedłużona. Chciałbym wszystkim podziękować za lata pięknej współpracy - tłumaczył dyrektor kina.

Taka decyzja spowodowana jest względami finansowymi. Prywatni właściciele budynku, w którym mieści się kino zaproponowali podwyższę czynszu. Zaproponowana kwota miała być dwukrotnie wyższa od dotychczasowego. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o kwotę 100 tysięcy złotych miesięcznie. - Nawet dla tak popularnego kina jak Ars zaproponowana podwyżka jest nie do udźwignięcia.Wnętrze kina Ars / Fot. Dawid Serafin

Krakowskie Centrum Kinowe Ars to kultowe miejsce, które funkcjonuje w Krakowie od 1995 roku. Gościły tu największe gwiazdy, takie jak Morgan Freeman czy Jon Voight. Samo zaś kino ma charakter hybrydy łączące kino studyjne wraz z repertuarem granym przez wielkie multipleksy. - Najważniejsza była pasja, a dobór repertuaru był misją. Nie wyobrażam sobie życia bez kina - mówi Kucharczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mikki
  • Mikki
  • 31.03.2012 16:16

Bez sensu! Kraków umiera. Kraków jako miasto kultury zaczyna już funkcjonować tylko jako stereotyp...patrząc na to co dzieje się w mieście, coraz częściej można dojść do wniosku, że Kraków zatraca swoją tożsamość. Brak pieniędzy na festiwale, dziwaczne pomysły na zabudowę przestrzeni miejskiej, gigantyczne pieniądze na dwa stadiony itd. Ja po prostu tego nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.