Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21097 miejsce

Kraków - Łagiewniki. Próba profanacji obrazu w sanktuarium

W dniu kanonizacji papieża Jana Pawła II i święta Miłosierdzia Bożego doszło do próby profanacji obrazu "Jezu ufam Tobie", który znajduje się w kaplicy świętej Faustyny w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Obraz Jezu ufam Tobie w sanktuarium w Wilnie. / Fot. Krzysztof Krzak37 - letnia mieszkanka województwa mazowieckiego wylała na obraz dwie buteleczki nieznanej substancji na obraz "Jezu ufam Tobie", który stworzył w 1934 roku Eugeniusz Kazimirowski według projektu siostry Faustyny. Sam obraz nie został uszkodzony, bowiem chroniony jest przez szybę. Jednakże ciecz dostała się pod ramę i na ołtarz. Policyjni specjaliści sprawdzą, czym była substancja użyta do tej próby profanacji i czy sama rama obrazu łagiewnickim sanktuarium została uszkodzona.

Kobieta, którą zatrzymały i oddały w ręce policji zakonnice, przebywa w policyjnym areszcie. W poniedziałek prokuratura podejmie decyzję o postawieniu jej zarzutów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Coś tu się "poplątało", gdyż:
- albo czytamy bez zrozumienia,
- albo źle wyrażamy swoje myśli,
- albo słyszymy wyłącznie siebie,
- albo każdy chce widzieć wroga w każdym, więc go widzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju!
Za komuny pracowałem w dużej firmie budowlanej która budowała sporo osiedli. Na takim dużym osiedlu wybudowany był jeden kościół, otwarty nawet nocą, na mszach było sporo wiernych a msze odbywały się 6 do 8 razy w czasie dnia. Obecnie na tym samym osiedlu jest 6 kościołów, msze są odprawiane 2 – 3 razy, obecność wiernych bardzo mikra a kościoły zamykane są i otwierane tylko na czas mszy. Kogo ci księża się boją – tych 99,3 procent katolików?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiedzcie to panowie Popiełuszce, Kotlarzowi, Suchowolcowi i innym ogrzanym przez tą "cieplarnie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Grażyno!
Bardzo spodobała mi się reklama zapraszająca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej o treści; „Odkryj korzenie swej chrześcijańskiej wiary. Odwiedź Izrael – wrócisz odmieniony”. Czy to znaczy, że odwiedzając Izrael wrócę Żydem? Czy to znaczy, że pobyt w Ziemi Świętej spowoduje że zaczniemy w końcu wierzyć w Boga Ojca i Jego Syna i przestaniemy modlić się do pośredników takich jak np. JPII, Matka Syna Bożego itp.?
Co do PRL-u to Kk nigdzie już w takim stanie nie przetrwał. To w PRLu Kk zył jak w cieplarni i dlatego teraz nie może przystosować sie do życia w innej atmosferze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy tak sobie czytam to wszystko, to z dnia na dzień rośnie mój już nie smutek, lecz obrzydzenie. I coraz częściej pytam: gdzie byli ci wszyscy nadgorliwie wierzący w dobie peerelu? Dlaczego wtedy tak zażarcie nie walczyli o religię i Kościół Katolicki? Dlaczego nie wspierali i nie chronili nielicznych walczących o swobodę wyznania?
Gdzie były te tłumy dzisiejszych "bohaterskich" krzykaczy, którzy w ogóle nie rozumieją co znaczy miłować bliźniego ani czym jest miłosierdzie?

W Ewangelii Jezus wielokrotnie nawołuje ludzi do miłości, bo to ją uczynił podstawą Nowego Przymierza:

"Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego." (Mt 22, 39)
"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." (Mt 5, 7)
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem." (15, 12)
"Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary." (Mt 9,13)

W Dzienniczku Jezus nakazuje swoim czcicielom miłosierdzie, m.in. "Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić" (Dz. 742).

Ech, jak pięknie w naszym katolickim kraju (podobno 81% katolików, sic!) hipokryzja goni hipokryzję, a nienawiść do bliźniego przysłania oczy, uszy i wyjaławia mózg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w motywy wnikam, bo jednak czym innym jest czyn człowieka chorego, a czym innym czyn wandala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, jeśli sugestie Niezależnej są prawdziwe, to takich incydentów było więcej, przy czym rzekome objawienia w pewnym sensie reklamował portal Gloria TV. Szkoda, że wcześniej nie zainteresowano się stanem zdrowia kobiety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A skąd nagle wzięła ci się ta kradzież?
W związku z ignorancją:
art. 294 KK
§ 1. Kto dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 278 § 1 lub 2, art. 284 § 1 lub 2, art. 285 § 1, art. 286 § 1, art. 287 § 1, art. 288 § 1 lub 3, lub w art. 291 § 1, w stosunku do mienia znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Tej samej karze podlega sprawca, który dopuszcza się przestępstwa wymienionego w § 1 w stosunku do dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zanim wydamy wyrok, przyjrzyjmy się bliżej tej sprawie.
Niezależna.pl pisze:
"Na opublikowanym w internecie nagraniu sprawczyni tłumaczy swoje motywy i wskazuje na opisaną przez nią w książce ideę "iskry".
- Po wielu latach pukania do różnych drzwi hierarchii, polityków pozostaje mi tylko jeden krok - ostatni. Chcę symbolicznie oddać tę iskrę Panu. Ponieważ on mi tę iskrę powierzył żebym ją propagowała. Niestety jego słudzy nie chcą słyszeć, dlatego jedyne, co mi pozostaje, to symbolicznie mu tę iskrę oddać - tłumaczy kobieta, która próbowała zniszczyć cudowny obraz w Łagiewnikach."
http://niezalezna.pl/54580-profanacja-cudownego-obrazu-w-lagiewnikach-sprawczyni-miala-wspolnika-zobacz-wideo
Co przypomina wcześniejszy incydent w Sanktuarium, opisany przez Frondę.pl:
http://www.fronda.pl/a/ksiazka-swietliste-dusze-przypomina-publikacje-new-age-to-pseudpsychologia,34908.html
Pozwolę sobie zapytać słowami komentatora z Frondy:
"Mniejsza o to co wypisuje w swojej książce. Dlaczego ją wyrzucono poza mury Sanktuarium? Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dlaczego nie udzielono jej duchowej pomocy? Najłatwiej pozbyć się problemu w taki sposób. Dlaczego więc tak się stało?"
I dla kontrastu, komentarze do wczorajszego wydarzenia z Niezależnej:
"kumpela od rozenka z klubu RUCHNIETY INACZEJ, to ich rebiata jest tak szkolona, szkolona przez rezydenta z belwederu ,on zalozyl i finansuje tych zboczency.wczoraj byli w Watykanie razem z grypa kolana "Filipinska " trzymajac sie we dwuch ,jeden mial bide sie utrzymac."
"niech jej i jemu zgniją łapy, bo to nie sa ręce. Niech polska ziemia szybko nimi się zajmie i uwolni nas od tego smiecia ludzkiego."
Pozostawiam ocenie każdego z nas, pod którym postem wolałby się podpisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, bo to był kościół to policja przegieła. Jakby to był twój sklepik to inaczej byś śpiewał.
Kościół największym wrogiem komucha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.