Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29725 miejsce

Kraków: Lajkonik nie wygrał, ale...

Już po raz trzeci odbył się w Krakowie Sylwestrowy Bieg Radości zorganizowany przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". Biegacze głównie amatorzy z Krakowa i południa kraju, ale również kilku z zagranicy, ścigali się na dystansie 10 km.

Fot. SMS Biegi sylwestrowe to popularna tradycja w wielu miastach świata. Największe z nich gromadzą tysiące biegaczy.
Trasa III Sylwestrowego Biegu Radości prowadziła bulwarami nad Wisłą z pięknymi widokami na Wawel i Skałkę z jednej strony i na krakowskie Dębniki z drugiej.

Tradycją biegu jest konkurs na najlepsze przebranie się zawodnika. W tym roku furorę zrobił Roman Piątek (zawodnik KKB Dystans, a jednocześnie dyrektor sportowy biegu, który pobiegł we własnoręcznie wykonanym przebraniu... Lajkonika.

W zawodach uczestniczyło blisko 200 zawodników. Mimo silnego wiatru i miejscami oblodzenia, bieg wygrał Andrzej Lachwoski z AZS/AWF - Kraków, który uzyskał czas 33 min 28 sek. Drugi na mecie był Jacek Kasprzyk z WKS Wawel z czasem 33 min 42 sek. a trzeci Krystian Stach z czasem 34 min 134 sek. (Są to wyniki nieoficjalne).

Wszyscy, którzy ukończyli bieg mieli okazję skosztować legendarnego smoczego napoju, w którym wśród różnych zmieszanych ze sobą mikstur jest również pieprz i tabasco. Nie próbowałem, bo prowadzę samochód.
Piszący te słowa wyjątkowo w tym roku nie startował w sylwestrowych zawodach, bo... ktoś musiał dla Was zrobić tę relację :-)

Przenieś się na trasę Biegu Radości razem z Wiadomościami24.pl! Zobacz jak biegnie lajkonik!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wybacz Staszku ale uważam, że 12 sek. takiego nie oszukujmy sobie kiepskiego technicznie materiału szkoda było umieszczać... Daje "minus"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.