Facebook Google+ Twitter

Kraków: Lajkonik nie wygrał, ale...

Już po raz trzeci odbył się w Krakowie Sylwestrowy Bieg Radości zorganizowany przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". Biegacze głównie amatorzy z Krakowa i południa kraju, ale również kilku z zagranicy, ścigali się na dystansie 10 km.

Fot. SMS Biegi sylwestrowe to popularna tradycja w wielu miastach świata. Największe z nich gromadzą tysiące biegaczy.
Trasa III Sylwestrowego Biegu Radości prowadziła bulwarami nad Wisłą z pięknymi widokami na Wawel i Skałkę z jednej strony i na krakowskie Dębniki z drugiej.

Tradycją biegu jest konkurs na najlepsze przebranie się zawodnika. W tym roku furorę zrobił Roman Piątek (zawodnik KKB Dystans, a jednocześnie dyrektor sportowy biegu, który pobiegł we własnoręcznie wykonanym przebraniu... Lajkonika.

W zawodach uczestniczyło blisko 200 zawodników. Mimo silnego wiatru i miejscami oblodzenia, bieg wygrał Andrzej Lachwoski z AZS/AWF - Kraków, który uzyskał czas 33 min 28 sek. Drugi na mecie był Jacek Kasprzyk z WKS Wawel z czasem 33 min 42 sek. a trzeci Krystian Stach z czasem 34 min 134 sek. (Są to wyniki nieoficjalne).

Wszyscy, którzy ukończyli bieg mieli okazję skosztować legendarnego smoczego napoju, w którym wśród różnych zmieszanych ze sobą mikstur jest również pieprz i tabasco. Nie próbowałem, bo prowadzę samochód.
Piszący te słowa wyjątkowo w tym roku nie startował w sylwestrowych zawodach, bo... ktoś musiał dla Was zrobić tę relację :-)

Przenieś się na trasę Biegu Radości razem z Wiadomościami24.pl! Zobacz jak biegnie lajkonik!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wybacz Staszku ale uważam, że 12 sek. takiego nie oszukujmy sobie kiepskiego technicznie materiału szkoda było umieszczać... Daje "minus"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.