Facebook Google+ Twitter

Kraków lepszy od Paryża, Barcelony i Pragi!

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-04 07:36

Miasto zajęło piąte miejsce w rankingu luksusowego amerykańskiego miesięcznika "Travel + Leisure".

Wśród miast eurpejskich, ocenianych pod względem wygód i atrakcji turystycznych, stolica Małopolski została sklasyfikowana wyżej niż m.in. Paryż, Barcelona czy nas odwieczny rywal w regionie - Praga. "Travel + Leisure" to wielonakładowy miesięcznik wydawany przez grupę American Express, adresowany przede wszystkim do bogatych amerykańskich odbiorców. Co roku przeprowadza on przegląd w kategoriach związanych z branżą turystyczną. Oceniane są hotele, linie lotnicze czy biura turystyczne, ale także wyspy czy miasta na poszczególnych kontynentach.

W rankingu na 2006 r. zwyciężyła Florencja, która zgromadziła 87,09 pkt. Na drugim miejscu uplasował siię Rzym, potem Wenecja, Istambuł, Kraków - z 81,89 pkt., Paryż, Praga, Siena, Sewilla i Barcelona. Dodajmy, że Kraków uczynił znaczny postęp w stosunku do 2005 r. - wtedy zajął ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce. Praga była na 4., Paryż na 6.
– Czytelnikami magazynu są osoby zamożne, które planują podróże po całej Europie. Dobrze, jeżeli w tych planach uwzględnią także Polskę i Kraków ? mówi prezydent miasta, Jacek Majchrowski.
– Turystami, którzy zostawiają statystycznie najwięcej pieniędzy w mieście, są właśnie Amerykanie - dodaje Artur Żyrkowski z magistrackiego wydziału promocji i turystyki.
Czy stać nas na pierwsze miejsce w tym rankingu – To może być trudniejsze do osiągnięcia.
– Miasta włoskie przodują tutaj od lat – mówi Jacek Majchrowski. – Florencja jest pierwsza w rankingu światowym, a z dwoma tysiącami lat tradycji Rzymu trudno konkurować. Dodajmy, że to nie pierwsze wyróżnienie przyznane w ostatnich miesiącach Krakowowi przez Amerykanów. Niedawno Rynek Główny został uznany przez organizację Project for Public Spaces, działającą na rzecz rewitalizacji miejskich przestrzeni publicznych, za najlepszy plac miejski na świecie. W tym rankingu wyprzedziliśmy m.in. Plaza Hidalgo w Mexico City czy Piazza Navona w Rzymie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.