Facebook Google+ Twitter

Kraków. "Lessing przedstawia Lessinga" w ramach Dni Austrii

Projekt „Lessing przedstawia Lessinga” to kompleksowe oraz bardzo osobiste ujęcie dorobku fotografa – od fotoreportaży politycznych po cykl „Dziewczyny lat 60.”

Kraków. Erich Lessing to jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych austriackich fotografów. Jego prace to do dziś wybitne fotografie, często dokumentujące powojenną historię świata.
Jedno z jego zdjęć stanowi ikonę współczesnej Republiki Austrii. Lessing uwiecznił na nim dzień podpisania Austriackiego Traktatu Pokojowego po II wojnie światowej, na której znajdują się ministrowie Austrii, ZSRR, Wielkiej Brytanii, USA i Francji.
Kraków.
Projekt „Lessing przedstawia Lessinga” to kompleksowe oraz bardzo osobiste ujęcie dorobku fotografa – od fotoreportaży politycznych po cykl „Dziewczyny lat 60.” Został opracowany przez jego córkę, Hannę Lessing, sekretarz generalną Austriackiego Funduszu Narodowego.
Kraków jest kolejnym miastem po Nowym Jorku i Wiedniu, w którym można obejrzeć ekspozycję.
Kraków.
Lessing urodził się w 1923 roku w Wiedniu, w żydowskiej rodzinie. Narastające prześladowania Żydów w Austrii zmusiły go do opuszczenia kraju. Zdołał wyemigrować do Palestyny, gdzie pracował w kibucu i jako taksówkarz. Po powrocie do Austrii w 1945 roku zaczął pracować jako fotoreporter dla Associated Press, został też członkiem prestiżowej agencji fotograficznej Magnum Photos. W 1956 roku dokumentował rewolucję węgierską.

Kraków. Wystawa w Żydowskim Muzeum Galicja potrwa do 25 listopada 2016.
Informacje : FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.