Facebook Google+ Twitter

Kraków Live Festival to nie tylko muzyka. Sprawdź, jakie inne atrakcje przygotowali organizatorzy

Na rozpoczynającym się dokładnie za dwa tygodnie Kraków Live Festival 2015 zobaczymy i usłyszymy m.in. Kendricka Lamara, grupy Foals i Rudimental oraz pierwszy raz w Polsce formację Ratatat. W sumie na uczestników festiwalu przez trzy dni czeka aż 18 koncertów. Ale Kraków Live Festival to także spotkanie z historią i sztuką, dzięki specjalnemu programowi muzealnemu i jednej festiwalowej opasce.

 / Fot. materiały prasoweW ramach współpracy z krakowskimi instytucjami kultury, Fundacja Alter Art mogła powołać do życia wyjątkowy program muzealny. Jego centralnym punktem będzie strefa sztuki zorganizowana na terenie festiwalu wspólnie z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. W specjalnie przygotowanej przestrzeni muzealnej na terenie festiwalu będziemy prezentować prawie 30 eksponatów, rzeźb i instalacji, pochodzących z Kolekcji MOCAK-u. Wystawę „Miejsce” zainspirował teren prezentacji, czyli zaanektowana przestrzeń miejska, a pokazywane prace odwołują się do wieloznaczności tytułu. W czasie festiwalu MOCAK zaproponuje również bezpłatne warsztaty edukacyjne, oprowadzanie po wystawie czy gry planszowe w ramach Strefy Twórczej Aktywności.

Udział w wydarzeniach będzie bezpłatny zarówno dla osób z opaską festiwalową, jak i mieszkańców Krakowa i turystów, którzy w godzinach 12-15 (20-21 sierpnia) i 12-16 (22 sierpnia) pojawią się na Błoniach – wejście od Alei 3 Maja. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie livefestival.pl.

MOCAK zaprasza ponadto do swojej siedziby przy ul. Lipowej 4, gdzie między 20-22 sierpnia będzie można zobaczyć z przewodnikiem aktualne wystawy. Bilet wstępu z opaską festiwalową w specjalnej cenie 5 zł.

Program Sztuka zakłada także współpracę z innymi niezwykle ważnymi instytucjami kultury miasta Krakowa: Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym, Muzeum Inżynierii i Cricoteką.

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na zwiedzanie wystaw czasowych z przewodnikiem. Wstęp dla osób z opaską festiwalową w cenie biletów ulgowych, przewodnik gratis. Wystawy stałe w specjalnej cenie 1 zł.
Muzeum Historyczne proponuje bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych przy ulicy Pomorskiej i w Pałacu Krzysztofory oraz Domu Zwierzynieckiego. Z kolei w dniach 20-21 sierpnia o godzinie 13:00 zaprasza do Fabryki Schindlera i do Podziemi Rynku. Liczba miejsc ograniczona!

Mieszczące się na Kazimierzu Muzeum Inżynierii na czas festiwalu przygotowało dla osób z opaską festiwalową bilety ulgowe w cenie 7 zł oraz zorganizowało zwiedzanie wystaw stałych. W sobotę, 22 sierpnia, zaprasza na bezpłatny spacer z przewodnikiem Szlakiem Techniki po Kazimierzu i Podgórzu.

Swoje wystawy pokaże także Cricoteka, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora. W dniach festiwalu bezpłatny wstęp dla osób z festiwalową opaską, w tym zwiedzanie z przewodnikiem o godzinie 13:30. Uczestnicy będą mogli zobaczyć wystawę sztuki Tadeusza Kantora oraz instalacje Christiana Boltanskiego „W mgnieniu oka”.

(mat. pras.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.