Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8861 miejsce

Kraków: Lokatorzy bloku Dworcowa 3 nie mają gdzie parkować

Od lat ciągnie się ta sprawa. Mieszkańcy osiedla przy ulicy Dworcowej są bezsilni. Mimo wielu próśb do spółdzielni mieszkaniowej nadal skazani są na "polowanie" na miejsce parkingowe pod własnym blokiem.

Brak miejsca parkingowego...odwieczny problem. / Fot. Maciej LeśnikowskiSytuacja jest trudna. Osiedle Kabel, a zwłaszcza jego rejon przy ulicy Dworcowej, znajduje się w pobliżu drugiego co do wielkości dworca kolejowego w Krakowie oraz sieci sklepów. Mało tego. Niedawno powstało tu kilka banków. Ruch w tej okolicy jest bardzo duży. W zasadzie wszystko było by w porządku, bo do korków i dużej liczby samochodów w mieście krakowianie się przyzwyczaili, ale w całym tym zamieszaniu zapomniano o mieszkańcach osiedla.

Jest rzeczą zrozumiałą, iż pracownicy spółdzielni chętnie zgadzają się na powstawanie nowych sklepów na osiedlu oraz nowych banków, ponieważ kierują się dochodami jakie z tego tytułu spółdzielnia otrzymuje, lecz zapomnieli o najważniejszym... o mieszkańcach. Zapomnieli?

Właśnie na to pytanie próbowałem odpowiedzieć. Udałem się więc do owej spółdzielni i zapytałem pracownika czy nie było by możliwości uregulowania tego w jakiś sposób, a sposobów jest naprawdę wiele. Można by przecież postawić znak z zakazem wjazdu na teren osiedla z adnotacją "nie dotyczy mieszkańców". To takie proste, a myślę, że już by w jakimś stopniu ograniczyło parkowanie "przyjezdnych". Można wreszcie postawić szlaban i wtedy sprawa była by, myślę, załatwiona na dobre. Pracownik spółdzielni wytłumaczył mi, iż "myślą nad tym cały czas" i mają zamiar coś w tym kierunku zrobić. Niestety na razie na "myśleniu" się kończy.

Udało mi się porozmawiać z kilkoma lokatorami. Na pytanie: "czy sądzi pan, że spółdzielnia w końcu zlituje się i zrobi coś z tą niedogodnością" pan Sebastian tylko uśmiechnął się i stwierdził, iż wątpi w to, bo skoro do tej pory nic nie zrobili, to raczej długo nic nie zrobią. Pozostali rozmówcy byli tego samego zdania, raczej niezbyt wierzą, że coś w tym kierunku zostanie zrobione.

Jeden z lokatorów poinformował mnie, że w najbliższym czasie ma stanąć szlaban przy wjeździe do sąsiedniego bloku, ale to nie zmienia sytuacji. "Jakbym miał parkować pod piątką (chodzi o sąsiedni blok) to równie dobrze mógłbym zostawić samochód pod niedaleko znajdującym się Mc Donaldem" - tłumaczy.

Będę "patrolował" tę sprawę i gdy tylko coś zostanie zrobione - na pewno o tym poinformuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cały problem został w powyższym artykule potraktowany po macoszemu.
Nie wgłębiając się w szczegóły pragnę jedynie zaznaczyć, że demonizowanie spółdzielni "Kabel" jest wysoce nieodpowiednie. Mieszkańcy chcieli, by szlaban pojawił się przy wlocie ul. Wielickiej 76b. Problem jednak w tym, że teren ten NIE NALEŻY do SM Kabel, a do gminy Kraków. Ustawienie szlabanu w dalszej części ulicy zakłóciłoby całkowicie ruch na osiedlu oraz równałoby się z nałożeniem na spółdzielnię odpowiedzialności za organizację ruchu. Służby porządkowe nie mogłyby wtedy interweniować.
Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców, sam również z nimi rozmawiałem ale cala sytuacja na ul. Dworcowej i Wielickiej 76+ jest, oględnie mówiąc, patowa.
Pozdrawiam,
Łukasz Cygan

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.