Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14932 miejsce

Kraków. Ludzkie zwłoki na wystawie

Kraków będzie pierwszym miastem w Polsce, które zaprezentuje wystawę The Human Body. W jej ramach zostaną pokazane wypreparowane ludzkie zwłoki.

W Krakowie zagości wystawa The Human Body / Fot. mat.prasowyOd 12 marca w klubie Fabryka na Zabłociu w Krakowie będzie można zobaczyć niecodzienną wystawę. W dawnych halach fabrycznych Miraculum wystawione zostaną ludzkie, wypreparowane zwłoki. - Jedyna rzecz, którą mamy wspólną, to nasze wyjątkowe ciało. W ciągu stuleci stało się ono obiektem badań lekarzy, którzy zgłębiali jego tajniki w trakcie operacji i sekcji - mówi rzecznik firmy GForce Exhibitions, właściciela wystawy.W Krakowie zagości wystawa The Human Body / Fot. mat.prasowy

Rzecznik zapewnia, że wystawa to fascynująca podróż w głąb ludzkiego ciała od mózgu aż po czubki palców. - Dzisiaj możliwość poznania jego tajemnic otwiera się przed każdym. Wystawa, która wkrótce zostanie otwarta w Polsce, to najnowocześniejszy na świecie podręcznik ludzkiej anatomii, który na zawsze zmieni nasze postrzeganie organizmu ludzkiego - dodaje rzecznik.

Na pytania zwiedzających odpowiadać będą przewodnicy - studenci kierunków medycznych, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i wyjaśnią zawiłości ludzkiego organizmu.

W Krakowie zagości wystawa The Human Body / Fot. mat.prasowyEksponaty na wystawie są prezentowane w różnych pozycjach tak, aby jak najwierniej przybliżyć zwiedzającym to, co się dzieje w ich ciałach podczas codziennego ruchu, odpoczynku i uprawiania sportu. Będzie można także zobaczyć, jak ciało reaguje na różne obrażenia i uszkodzenia, gdy narażone jest na brak ruchu czy niezdrowe jedzenie.


CZYTAJ TAKŻE Bezdomni eksponatem na wystawie


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (56):

Sortuj komentarze:

Kto nie chce nie ogląda, kto nie chce zostać grabarzem, robić sekcje, nie robi tego. Dla chętnych poznania anatomii ludzkiej, proszę bardzo. Internet jest naszpikowany gorszymi wynaturzeniami i kto szuka ten do nich dotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na terenie Unii Europejskiej osoby czerpiące zyski z tej wystawy naruszyły prawo:

Artykuł 3 KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ
Prawo człowieka do integralności
1. Każdy ma prawo do poszanowania jego integralności fizycznej i psychicznej.
2. W dziedzinach medycyny i biologii muszą być szanowane w szczególności:
a) swobodna i świadoma zgoda osoby zainteresowanej, wyrażona zgodnie z
procedurami
określonymi przez ustawę;
b) zakaz praktyk eugenicznych, w szczególności tych, których celem jest selekcja
osób;
c) zakaz wykorzystywania ciała ludzkiego i jego poszczególnych części jako
źródła zysku;
d) zakaz reprodukcyjnego klonowania istot ludzkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Społeczeństwo powinno bronić najsłabszych swoich członków a do takich należały osoby, których zwłoki wystawiono na tej wystawie. Używanie zwłok do takich celów należy uznać za sprzeczne z prawem i zagrażające zdrowiu uczuciowemu i umysłowemu społeczeństwa.

Artykuł 30 Konstytucji RP:

Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.03.2013 23:22

Związki partnerskie, z których skorzystają tylko ci, którzy będą chcieli skorzystać - nie, wystawa, na którą pójdą tylko ci, którą będą chcieli ją zobaczyć - nie. Kabaret naśmiewający się z religii - nie. Ale budowa coraz to nowszych kościołów i sanktuariów już tak :)

Tu jest polska, tu się tylko modli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam na tej wystawie w Londynie w 2002 roku. Nazywała się Body Worlds. Sama bym się z pewnością nie wybrała, nawet z ciekawości, ale taki był plan wycieczki. Niestety nie wspominam tego zbyt miło. Widok jest makabryczny. Ludzkie ciała ułożone w przeróżnych pozach, pozbawione skóry, z odsłoniętymi mięśniami, ścięgnami, a niejednokrotnie mózgami. Z tego co pamiętam jednym z eksponatów była nawet kobieta w ciąży (z przekrojonym brzuchem, aby było widać rozwijający się płód). Największy szok wywołał u mnie widok spreparowanego konia z jeźdźcem, trzymającym w ręku swój mózg:
http://www.luxurycapetownvillas.com/wp-content/uploads/2012/10/body-world.jpg

Na pewno drugi raz bym nie poszła. Ale każdy ma prawo wyrobić sobie własne zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Dawid Serafin

Drogi Autorze, niniejszym przepraszam Pana za to, iż za moją jak widać przyczyną, pojawił się pod pańskim materiałem troll i to tego najgorszego gatunku.
Często tak jest, że przyklejają się one do mnie jak ekskrement do podeszwy na psim trawniku.
Właśnie o tym Panu wspominałem wczoraj i przyznam, że nie spodziewałem się aż tak błyskawicznego potwierdzenia moich spostrzeżeń.

Raz jeszcze przepraszam i pozdrawiam Pana!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Sergiusz Mutra.

=============================

Wystawa moim zdaniem jest wielkim niewypałem. Jednak autora tekst jest doskonały i jako porządny dziennikarz o tym napisał.

=============================


Bardzo dobry tekst i jeszcze lepszego autora Dawida Serafin rozmydlasz. Człowieku! Przestań wszystkich w koło obrażać i pomawiać.
Co lżej ci na duszy gdy się zwróciłeś do mnie bezpośrednio 9 marca 2013 r. o 13:33 ?! Nie! Ty potwierdzasz swój poziom intelektualny i moralny.
Tak!
Potwierdzasz, że nas Polaków masz w głębokiej pogardzie. Za wszelka ceną nas próbujesz skłócać i pomawiać. Na szczęście nie mieszkasz w Polsce (tak przynajmniej się deklarujesz) i tu na miejscu w Polsce nie robisz swoich wrednych prowokacji. Jesteś złym człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Lech Polak

- PLONK!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Sergiusz Mutra. Jak śmiesz ciągle obrażać! To twoje pozdrawianie wsadź sobie tam gdzie Słońce nie dochodzi. Hipokryzja , cynizm , chamstwo wyziera z ciebie ciągle.
Jakim trzeba być zepsutym człowiekiem aby wyzywać np. mnie plonk. Jesteś nieokrzesanym chamem, który nas Polaków za wszelka cenę poniża i pomawia. Swego czasu nas Polaków określiłeś, że jesteśmy analfabetami a 30 % populacji zaledwie potrafi czytać. Nienawidzisz naszego Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nienawidzisz nas Polaków. Nienawidzisz nasze władz ustawodawcze. Za wszelka cenę forsujesz swoje chore tezy. Jesteś wrogiem mojego kraju Rzeczpospolitej Polskiej. Dałeś wielokrotnie przykład jak nienawidzisz naszego najwyższego przedstawiciela. Dałeś wielokrotnie przykład jak nienawidzisz nas Polaków. Mącicielu wreszcie się zamknij.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@gra K

Uważam, że wbrew pozorom moje stanowisko i jak się okazuje, to również Pani, nie są odosobnionymi, gdyż w artykule Pani Degen, Autorka wyraźnie wskazuje, iż w Europie podobne wystawy spotykają się z dość kategorycznym sprzeciwem. Wynika to z kultury, etyki i europejskiej tradycji, nam, Europejczykom rodzimej.

Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.