Facebook Google+ Twitter

Kraków ma metro

Ponad 20 lat czekali krakowianie na otwarcie metra. Przy ulicy Stolarskiej zostały zakończone prace przy budowie pierwszej stacji. Projekt budowy kartonowego metra zrodził się z chęci zmarnowania wolnego czasu i ogólnonarodowej szajby.

1 z 24 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Dawid Serafin
Fot. Dawid Serafin

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
mazowsze.naszemiasto.pl


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Andre możesz być spokojny żadne pudełko się nie zmarnowało po tym przedsięwzięciu ;) Wiesław, studenci AGH tudzież innych uczelni byli obecni przy budowie tego cuda techniki;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak w podstawówce gdzie chodziłem( szk.Łajski) dyrektor co jakiś czas robił z nami różne śmieszne happeningi ..Ale metra nie robiliśmy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2009 22:37

W tym artykule wartościowe jest to, że zostało przypomniane wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa jakim jest "Beczka" - Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie w Krakowie. Miejsce którego tradycja sięga lat, jeszcze z przed stanu wojennego, bo właśnie tam spotykali się w latach "komuny" studenci... i spotykaja się do dziś:)

http://www.beczka.krakow.dominikanie.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Po trzecie w Europie odchodzi się od metra - bo jest nieekologiczne i kosztowne na rzecz szybkich linii tramwajowych - co Kraków podchwycił i zrealizował genialnie. " Tak, fantastycznie zrealizował. Tak, szybki (z nazwy) tramwaj się wlecze, na Rondzie Mogilskim stoi około 5 minut na światłach i kursuje zaledwie co dziesięć minut. To jest żart, a nie alternatywa dla metra, które w Krakowie musi powstać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

twórczość studencka nie zna granic szczególnie w Krakowie,ciekawe czy przy budowie byli absolwenci AGH ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2009 12:17

Ach taka "pudełkowa integracja":)

kiedyś na Krużgankach Klasztoru Dominikanów w Krakowie był wystawiono musical "Jezus Chrystus Super star" To dopiero było Wydarzenie! Prośba do autora zdjęć, gdyby było robione tego typu działanie u Dominikanów, prośba o informacje z wyprzedzeniem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.