Facebook Google+ Twitter

Kraków. MADE IN ITALY Daniele Falzarano

W obrazach widać odniesienia do bogatej i klasycznej kultury obszaru Italii; do włoskiego renesansu, do stylu pompejańskich fresków.

MADE IN ITALY Daniele Falzarano / Fot. M. PółtorakW Galerii Floriańska 22 można obejrzeć wystawę autorstwa Daniele Falzarano – artysty urodzonego w Latina niedaleko Rzymu. Wystawa jest zbiorem kilku, debiutanckich prac Falzarano, który jest malarzem amatorem, rozwijającym swoje umiejętności w pracowni Giuseppe di Salvo.

Przedmiotem malarskich prób Daniele Falzarano jest studium kształtu i koloru oraz poszukiwanie własnego stylu artystycznego. W obrazach widać odniesienia do bogatej i klasycznej kultury obszaru Italii; do włoskiego renesansu, do konwencji pompejańskich fresków. MADE IN ITALY Daniele Falzarano / Fot. M. Półtorak
Obiektami zainteresowań artysty są zarówno pejzaże na wzór impresjonistyczny, jaki i bardziej bajkowe i mroczne kompozycje z architekturą w tle.
W ramach przedstawionych na wystawie w Krakowie obrazów możemy zauważyć także klasyczne pejzaże (w tym Wawel), abstrakcje oraz symboliczne nawiązania do problemów współczesnych (motyw afrykański), co jest zrozumiałe ze względu na studia socjologiczne, jakie ukończył Daniele Falzarano.
Styl malarski, zatem jaki charakteryzuję twórczość tego, młodego Włocha to przede wszystkim poszukiwanie harmonii w kompozycji oraz różnorodności uczuć i emocji, jakie można wyrazić za pomocą obrazu, koloru i światła.

Wystawa potrwa do 31 lipca. MADE IN ITALY Daniele Falzarano / Fot. M. Półtorak

MADE IN ITALY Daniele Falzarano
Galeria Floriańska 22,
Kraków ul. Floriańska 22

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.